Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Polski rzad też chce wprowadzić elektroniczny podatek - zapłacimy za korzystanie z telewizora, kamery, zrobienie zdjęcia

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 26 stycznia 2014, 13:49

    Aktualizacja: 27 stycznia 2014, 10:35

  • 4
  • Powiększ tekst

W resorcie ministra Bogdana Zdrojewskiego trwają "wstępne prace" nad nowelizacją rozporządzenia dotyczącego opłat. Związek Autorów i Kompozytorów Scenicznych (ZAiKS) chce, aby tablety, telewizory, kamery i aparaty cyfrowe zostały objęte opłatą reprograficzną w wysokości 2 proc. ich wartości - informuje tvn24bis.pl

Opłata reprograficzna czyli tak naprawdę kolejny podatek, ma w założeniu rekompensować autorom straty ponoszone w związku z kopiowaniem ich muzyki lub filmów. Obecnie ta opłata objęte są drukarki, nagrywarki, płyty CD i DVD, komputery, odtwarzacze MP3 i radioodbiorniki.

W połowie grudnia media informowały, że opłatą miały być objęte także smartfony i telefony komórkowe. Teraz ZAiKS, zarządzający prawami autorskimi twórców, chce, by ten "podatek od piractwa" obowiązywał także w przypadku tabletów, telewizorów, kamer i aparatów cyfrowych.

Miałby on wynosić 2 proc., co oznacza, że ceny wzrosłyby od 10 do nawet 120 zł. Tylko w przypadku rynku telefonów komórkowych, który wynosi ponad pięć miliardów złotych, producenci musieliby przekazać ZAiKS ponad 100 mln zł.

tvn24bis.pl/ wPolityce.pl/ Wuj/

 

 

 

----------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------

Do nabycia wSklepiku.pl!

"Konsekwencje zmiany obciążeń podatkowych w Polsce"

Konsekwencje zmiany obciążeń podatkowych w Polsce

 

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze