Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Ceny ropy rosną a OPEC czeka

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 5 czerwca 2015, 08:09

    Aktualizacja: 5 czerwca 2015, 08:11

  • 0
  • Powiększ tekst

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku minimalnie rosną. Dziś w Wiedniu odbywa się posiedzenie OPEC w sprawie polityki dostaw surowca z kartelu - informują maklerzy. Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na lipiec na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana po 58,03 USD, po zwyżce o 3 centy.

Brent w dostawach na lipiec na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zwyżkuje o 8 centów do 62,11 USD za baryłkę.

Ministrowie ropy z OPEC na piątkowym posiedzeniu w Wiedniu ocenią sytuację na globalnych rynkach paliw i ustalą założenia polityki dostaw surowca.

Analitycy oceniają, że OPEC utrzyma bez zmian swoją politykę paliwową, a kwota dostaw ropy wyniesie 30,0 mln baryłek dziennie, jak do tej pory. W maju OPEC pompował jednak dziennie 31,58 mln baryłek ropy.

"Konsensus na rynkach jest taki, że ze strony OPEC nie będzie jednak żadnej akcji" - mówi Ric Spooner, główny analityk CMC Markets w Sydney.

"Największe ryzyko dla rynków paliw to dalsze zniżki cen ropy z obecnie notowanych poziomów, bo mamy nadal nadpodaż surowca" - dodaje.

Ropa w USA staniała w tym tygodniu o 3,8 proc. Jest to pierwszy tydzień spadku notowań ropy po 11 tygodniach wzrostów jej cen.

PAP/ as/

Powiązane tematy

Komentarze