Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Po danych z FED miedź drożeje

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • 27 sierpnia 2015
  • 08:18
  • 0
  • Tagi: biznes giełda gospodarka miedź
  • Powiększ tekst

Miedź na giełdzie metali w Londynie mocno drożeje w reakcji na wypowiedź przedstawiciela Fed, która z kolei winduje do góry indeksy na giełdach w Azji - informują traderzy. Metal w dostawach trzymiesięcznych na LME jest wyceniany po 4.990,50 USD za tonę, po wzroście o 1,1 proc. Wcześniej metal drożał o 1,5 proc.

W środę przewodniczący oddziału Fed z Nowego Jorku, William Dudley ocenił, że w porównaniu do okresu sprzed kilku tygodni, spadło przekonanie co do zasadności podwyżki stóp procentowych w USA we wrześniu.

Dudley dodał jednocześnie, że ostatecznie o decyzji w sprawie wrześniowej podwyżki mogą zdecydować dane makro, jakie pojawią się do czasu wrześniowego posiedzenia oraz rozwój sytuacji na światowych rynkach finansowych.

Rynki giełdowe zareagowały zwyżkami na te komentarze, widoczne jest to podczas czwartkowej sesji na rynkach w Azji.

Jednak, jak oceniają analitycy, na rynkach metali nie ma co liczyć na większe wzrosty cen.

"Jest raczej trudno, aby ceny metali mocniej się odbiły" - wskazuje Helen Lau, analityczka Argonaut Securities Asia w Hongkongu.

"Na rynku nadal jest dużo niedźwiedzich informacji związanych z popytem w Chinach i to w tej chwili dominuje w sentymencie graczy rynkowych" - dodaje.

W środę miedź na giełdzie metali LME w Londynie staniała o 2,6 proc.

PAP/ as/

Komentarze