Pierwszą klasą w świat. Emirates rozpoczął codzienne loty do Warszawy
Linie Emirates rozpoczęły dziś stałe połaczenie lotniczne Dubaj-Warszawa-Dubaj. Stolica Polski jest 129. Kierunkiem w globalnej sieci połączeń.
Pierwszym lotem przyleciały do Warszawy przedstawiciele władz Zjednoczonych Emieratów Arabskich, szefowie linii lotniczej oraz grupa biznesmenów.
Trasę Dubaj-Warszawa-Dubaj będzie obsługiwał samolot typy Airbus 330-200. Emirates będą pierwszą międzynarodową linią lotniczą oferującą polskim pasażerom możliwość podróży Klasą Pierwszą. Nowe połączenie dodatkowo wzmocni więź ekonomiczną pomiędzy Polską, a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, które są obecnie największym bliskowschodnim partnerem biznesowym Polski. Wymiana handlowa pomiędzy tymi dwoma krajami osiąga rocznie wartość nawet ponad 840 mln złotych (1 mld dirhamów).
- Dzisiejszy dzień jest niezwykle ważny nie tylko dla Emirates, ale również dla Polski. Dzięki naszemu połączeniu turyści, biznesmeni oraz handlowcy z krajów Afryki Wschodniej, Azji i Bliskiego Wschodu uzyskają łatwy i bezpośredni dostęp do tutejszego rynku. Stymulowanie wymiany handlowej i rozbudzanie nie tylko popytu na nasze usługi, ale również
zainteresowania nowym kierunkiem turystycznym to integralna część naszej strategii rozwoju, w której Warszawa odgrywa bardzo ważną rolę - powiedział Sheikh Ahmed prezes i dyrektor generalny Emirates.
Z kolei Michał Marzec, dyrektor Lotniska Chopina w Warszawie, powiedział, że obecność takiego przewoźnika jest dobrą rękojmią jakości i wysokich standardów warszawskiego portu.
- Otwarcie połączenia przez jedną z największych linii lotniczych na świecie to wielkie wydarzenie i zaszczyt dla Lotniska Chopina. Obecność Emirates Airlines jest wyrazem uznania dla wysokiego standardu obsługi pasażera w naszym porcie i zwiększa jego znaczenie jako regionalnego hubu przesiadkowego.
Dodał, że dla pasażerów z Polski i Europy Środkowej uruchomienie bezpośredniego połączenia z Dubajem daje nowe, szerokie możliwości podróżowania po świecie. Dzięki niemu loty z Polski do Azji, Australii, Afryki czy Ameryki Południowej będą znacznie bardziej dostępne i krótsze nawet o kilkanaście godzin.
- Nowe połączenie jest krokiem w dobrym kierunku – mówi szef portalu Latajznami.pl Marcin Mendelbaum. – Ponad miesiąc temu do Warszawy loty rozpoczęła inna duża linia -Qatar Airways. To wskazuje na postrzeganie portu lotniczego w Warszawie jako ważnego miejsca na mapie cywilnego transportu lotniczego. Ci dwaj przewoźnicy mogą spowodować, że pojawią się kolejni jak np. Korean Air, ANA, Singapour Airlines czy Thai Airways – dodał dalej.
Rejsy pomiędzy Dubajem i Warszawą realizowane będą według następującego rozkładu (podano godziny według czasu lokalnego):
Dubaj 7:30 - Warszawa 10:45
Warszawa 13:50 - Dubaj 22:15
Połączenie obsługiwane będzie przez samoloty Airbus A330-200 z 237 miejscami na pokładzie, w konfiguracji trzyklasowej.
W ramach dalszej ekspansji, Emirates ogłosiły w ubiegłym tygodniu uruchomienie połączenia z lotniskiem Haneda w Tokio z dniem 3 czerwca 2013 roku. Wkrótce po rozpoczęciu rejsów do Warszawy, Emirates uruchomią kolejną nową trasę – loty do Algieru, stolicy Algierii, ruszą już 1 marca 2013 r.