Informacje

Amerykanie zatrudnią w Krakowie 600 osób

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 10 marca 2016, 11:49

  • 1
  • Powiększ tekst

Epam Systems, amerykańska firma z sektora IT zamierza w tym roku podwoić liczbę pracowników w Polsce dzięki zatrudnieniu ponad 600 osób w otwieranym w czwartek nowym biurze w Krakowie. Obecnie w biurach w Krakowie, Gdańsku i Wrocławiu pracuje ponad 650 osób.

Sebastian Dyla, specjalista ds. marketingu rekrutacyjnego przypomniał, że Kraków jest pierwszą lokalizacją tej międzynarodowej korporacji w Polsce. Pierwsze biuro otwarto w maju 2011 r. W kolejnych latach otwierano oddziały we Wrocławiu i Gdańsku.

Według przedstawicieli Epam Systems Polska jest bardzo ważnym rynkiem rozwoju dla firmy. Decyduje o tym wiedza, doświadczenie oraz innowacyjność polskich pracowników a także fakt, że wielu z kluczowych klientów korporacji ma swoje biura w naszym kraju. Do klientów Epam należą m.in.: Thomson Reuters, UBS, Microsoft, Oracle, Expedia, Coca-Cola, SAP czy Barclays Capital.

Wśród poszukiwanych pracowników do nowego biura w Krakowie są m.in. programiści, testerzy, analitycy biznesowi, architekci systemowi. Rozbudowane zostaną też zespoły kadr, marketingu oraz rekrutacji.

Działająca od 1993 roku firma Epam Systems zajmuje się dostarczaniem rozwiązań w zakresie inżynierii oprogramowania w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Zatrudnia ok. 11 tys. osób, głównie informatyków, w biurach w 21 krajach na świecie m.in. USA, Kanadzie, Szwajcarii, Niemczech, Singapurze, na Białorusi, Ukrainie, w Polsce, Hong Kongu oraz w Australii.

Według stowarzyszenia ASPIRE, zrzeszającego największe firmy outsourcingowe, Kraków jest krajowym liderem nowoczesnych usług dla biznesu. W sumie w międzynarodowych korporacjach działających w tej branży w stolicy Małopolski pracuje około 46 tys. osób. Według danych tej organizacji w ciągu ostatnich sześciu lat branża IT/SSC/BPO rokrocznie odnotowuje w Krakowie blisko 20 proc. wzrost zatrudnienia. Tendencja ta powinna się utrzymać także w tym roku - na styczeń 2017 r. ASPIRE prognozuje osiągniecie poziomu prawie 55 tys. pracowników.

Wysoką pozycję Krakowa w sektorze outsourcingu potwierdzają też coroczne zestawienia "Tholons Top 100 Outsourcing Destinations". W ostatnim rankingu ze stycznia 2016 r. stolica Małopolski utrzymała 9. miejsce wśród najatrakcyjniejszych miast na świecie dla tego typu inwestycji. Kraków zajmuje też najwyższą pozycję wśród europejskich miast.

(PAP)

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze