Informacje

Fot. sxc.hu
Fot. sxc.hu

ARiMR: Oszuści naciągają rolników

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 17 lutego 2013, 16:49

    Aktualizacja: 17 lutego 2013, 16:52

  • Powiększ tekst

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ostrzega przed oszustami namawiającymi do dokonania wpłaty na jej konto.

"Do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dotarły informacje, że rolnicy z różnych regionów Polski otrzymują pisma, opatrzone logotypem łudząco podobnym do logotypu ARiMR, w których anonimowy autor zachęca do wpłacania pieniędzy na podany numer konta bankowego, w celu otrzymania dopłat bezpośrednich" – napisała  Agencja w komunikacie.

Jak informuje Agencja „zaproszenia” sygnowane są logo przypominające logo Agencji.Fałszywy dokument informuje, że wpłata jest "najkrótszą drogą do otrzymania dotacji bezpośredniej". Oszuści zapewniają, że osoba wpłacająca pieniądze zapewni sobie "spokój, relaks i beztroski sen".

Do "zaproszenia" dołączony jest blankiet przekazu pocztowego z sumą do wpłaty w wysokości 246 zł, z tytułem przelewu "opłata za wniosek".

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje w swoim komunikacie, że anonimowy autor nie precyzuje jednak, na czym ma polegać skorzystanie z jego propozycji. „Używa pojęcia bardzo nieprecyzyjnego, mogącego wskazywać np., że trzeba zapłacić za samo dostarczenie wniosku o przyznanie dopłat bezpośrednich, a przecież taki wniosek rolnik otrzymuje bez żadnych opłat. Przesłanie wypełnionego przez rolnika wniosku do Agencji, czy to w formie papierowej, czy elektronicznej, także jest bezpłatne".

Agencja zapewnia, że nie ma nic wspólnego z pismem i zaapelowała o zignorowanie go. Agencja w komunikacie podkreśliła, że nie prowadzi odpłatnej działalności polegającej na przygotowaniu wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich, czy jakiegokolwiek innego rodzaju wsparcia finansowego.

Agencja apeluje by zwrócić uwagę na logo i nazwę: w oryginale winno być ARiMR, a fałszywe to ARMiR. Agencja prosi osoby, które otrzymały taką ofertę o jej poinformowanie.

Źródło: WP.pl/PAP opr. J.S.

 

Powiązane tematy

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych