Informacje

Mateusz Morawiecki, fot. Wikipedia/Marek Mytnik - Bank Zachodni WBK/CC BY-SA 3.0
Mateusz Morawiecki, fot. Wikipedia/Marek Mytnik - Bank Zachodni WBK/CC BY-SA 3.0

Morawiecki: w 2017 roku możliwe „dostosowanie” podatków bankowego i handlowego

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 6 września 2016, 13:41

  • 1
  • Powiększ tekst

Możliwa jest zmiana co do charakteru podatków bankowego i handlowego w 2017 r. - ocenił wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki w Krynicy. Dodał, że nie polegałaby ona ani na ich zaostrzeniu, ani na poluzowaniu, lecz na "dostosowaniu".

Morawiecki był pytany przez dziennikarzy, czy w 2017 roku możliwe są jakieś zmiany parametrów podatków bankowego i handlowego.

"Czy jest możliwa ich jakaś wewnętrzna zmiana co do charakteru? Myślę, że tak, ale to jest dyskusja, która nas czeka jesienią tego roku" - powiedział wicepremier.

Pytany, czy byłoby to raczej zaostrzenie czy poluzowanie, odparł: "Ani jedno, ani drugie, tylko raczej zmiana w stosunku do dzisiejszej formuły tego podatku". "Dostosowanie to jest dobre słowo" - zaznaczył.

W uzasadnieniu do projektu ustawy budżetowej na 2017 rok wskazano, że w 2016 r. wprowadzono podatek od niektórych instytucji finansowych oraz podatek od sprzedaży detalicznej.

”Prognozuje się, że wpływy z nowo wprowadzonych danin publicznych będą w 2016 r. na poziomie niższym niż zakładano pierwotnie w ustawie budżetowej, łącznie o ok. 3,6 mld zł" - napisano.

(PAP)

Czytaj także: Macierewicz: obronność państwa wymaga własnego przemysłu zbrojeniowego

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze