Informacje

By Wiki kazik - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=45656453
By Wiki kazik - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=45656453

Dr Marek Chrzanowski wycofał rezygnację z funkcji członka RPP

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 20 września 2016, 22:47

  • Powiększ tekst

Marek Chrzanowski wycofał swój wniosek dotyczący rezygnacji z funkcji członka Rady Polityki Pieniężnej, w związku z tym senacka komisja budżetu i finansów publicznych zakończyła we wtorek postępowanie w tej sprawie.

Senacka Komisja Budżetu i Finansów Publicznych miała we wtorek zaopiniować wniosek Chrzanowskiego do marszałka Senatu w sprawie odwołania go z funkcji członka RPP. Chrzanowski jednak swój wniosek wycofał.

"Komisja rekomenduje zakończenie postępowania w sprawie odwołania Marka Chrzanowskiego z Rady Polityki Pieniężnej na etapie posiedzenia komisji w związku z jego prośbą o wycofanie oświadczenia o zrzeczeniu się funkcji w Radzie" - głosi stanowisko przyjęte przez komisję.

Na początku września Marek Chrzanowski zrezygnował z członkostwa w RPP. O decyzji tej miały przesądzić sprawy osobiste. W rozmowie z PAP Chrzanowski zapewnił, że jego decyzja nie wynika z żadnego konfliktu ani niepokoju wokół RPP, ani NBP. "Złożyłem rezygnację. Nic złego się nie dzieje. Nie jest to związane z żadnym konfliktem, ani żadnymi niepokojami wokół RPP i NBP" - mówił.

Senat powołał dr. Marka Chrzanowskiego z SGH do RPP w połowie stycznia tego roku. Był on kandydatem PiS.

Ewentualne uzupełnienie składu RPP powinno nastąpić nie później niż 3 miesiące od odwołania członka Rady - wynika z ustawy o NBP. Z regulaminu Senatu wynika z kolei, że po odwołaniu członka RPP marszałek wyznaczy termin na składanie wniosków o powołanie nowego członka Rady i będzie on trwał od 14 do 30 dni.

PAP, sek

Powiązane tematy

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych