Informacje

Fot. GPW
Fot. GPW

GPW umożliwia naukę inwestowania na ulepszonym symulatorze

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 22 grudnia 2016, 09:46

  • 0
  • Powiększ tekst

Giełda Papierów Wartościowych na swoich stronach udostępniła nową wersję symulatora inwestowania. GPWtr@der umożliwia szkolenie w inwestowaniu w notowane na polskim rynku akcje, ETF-y oraz kontrakty terminowe

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie oferuje wszystkim zainteresowanym inwestowaniem oraz rynkiem kapitałowym narzędzie pozwalające na dokonywanie wirtualnych transakcji z wykorzystaniem realnych notowań. Platforma edukacyjna GPWtr@der umożliwia naukę inwestowania w notowane na GPW akcje, ETF-y oraz kontrakty terminowe na indeksy, akcje i waluty.

Ulepszony mechanizm obsługujący platformę demo pobiera wirtualne prowizje maklerskie oraz obsługuje zdarzenia korporacyjne, takie jak np. dywidenda. W celu rzetelnego oddania zasad panujących na rynku rzeczywistym zastosowano rozliczenie D+2, a także mechanizmy i obowiązujące poziomy depozytów zabezpieczających.

W symulatorze inwestycyjnym mechanizm zawierania transakcji został stworzony tak, aby w największym stopniu odzwierciedlać sytuację panującą na giełdzie. Oznacza to, że złożone na wirtualnym rachunku zlecenie zostanie zrealizowane wtedy, gdy na realnym rynku dojdzie do analogicznej transakcji.

Wprowadzenie symulacji procesu inwestowania wpisuje się w długofalową działalność edukacyjną GPW i w znaczący sposób podnosi poziom oferty edukacyjnej.

W niedalekiej przyszłości GPW zaprezentuje również nowy portal internetowy, obejmujący pełną integrację witryn wszystkich rynków, które obsługiwane są przez spółki z grupy. Nowy serwis będzie zawierać kilka pionierskich rozwiązań dla użytkowników. Jednym z nich jest moduł mający na celu przeprowadzanie analizy technicznej, dostępny docelowo na stronie www.gpw.pl. Narzędzie – dostarczane przez Notoria Serwis – będzie umożliwiać rysowanie wykresów, ich analizę oraz dodawanie różnego rodzaju wskaźników. Oferowana usługa będzie darmowa.

Dla osób zainteresowanych analizą fundamentalną udostępniona będzie baza rozszerzonych danych finansowych spółek, a także zbiór informacji – kilkadziesiąt wskaźników oraz danych finansowych przedsiębiorstw, za które dotychczas

Oprac. MS

Powiązane tematy

Komentarze