Informacje

Fot. wPolityce.pl
Fot. wPolityce.pl

Ministerstwo Finansów: Podatnicy złożyli w tym roku już prawie 1 mln 20 tys. zeznań rocznych PIT przez Internet

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 27 marca 2012, 14:37

  • Powiększ tekst

W ramach zeszłorocznej akcji Szybki PIT Ministerstwo Finansów, pod koniec kwietnia rozpoczęło akcję „Kiedy wpadnie pierwszy milion?”, zachęcającą do wspólnego medialnego odliczania „do miliona” złożonych deklaracji PIT przez Internet. Do końca akcji udało się pokonać barierę pierwszego miliona. W tym roku, mimo że do końca okresu rozliczeniowego pozostał jeszcze ponad miesiąc, pierwszy milion wpadł już 26 marca. W porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku to ponad dwa i pół raza więcej. Na złożenie zeznania mamy czas do 30 kwietnia. Zachęcamy do zrobienia tego przez Internet.



Podatnicy złożyli w tym roku już prawie 1 mln 20 tys. zeznań rocznych PIT-36, 36L, 37, 38, 39, 28, 16A i 19A przez Internet. To ponad dwa i pół raza więcej niż w 2011 r. – wówczas wpłynęło odpowiednio 402 tys. zeznań. Jest jednak szansa, że liczba przesłanych deklaracji PIT za zeszły rok przez Internet przekroczy dwa miliony a może i więcej – uważa Małgorzata Brzoza, rzecznik prasowy ministra finansów. Do systemu e-Deklaracje wciąż wpływają bowiem nowe zeznania od podatników, którzy decydują się zastąpić tradycyjne papierowe składanie PIT-ów elektroniczną formą rozliczania – dodaje.



Taka liczba zeznań to efekt prowadzonej od kilku lat przez resort finansów kampanii promującej rozlicznie się on-line z urzędem skarbowym. W tym roku w ramach akcji Szybki PIT można obejrzeć w TV i w kinie, a także usłyszeć w radio spoty zachęcające podatników do złożenia zeznania przez Internet. Wszystkie są dostępne także na oficjalnym kanale Ministerstwa Finansów na portalu You Tube oraz na specjalnej stronie dedykowanej rozliczeniom rocznym www.szybkipit.pl.



Jak dotychczas najwięcej deklaracji PIT wysłanych przez Internet bez kwalifikowanego podpisu elektronicznego wpłynęło w województwie śląskim, mazowieckim i małopolskim (odpowiednio 123 tys., 109 tys. i 89 tys. zeznań, czyli 13,4, 11,8 i 9,6 proc. ogółu przesłanych). Wśród miast przewodzą Warszawa (56 tys. PIT-ów, 4,3 proc. ogółu), Kraków (34 tys., 2,6 proc.) oraz Łódź (21 tys., 1,6 proc.).

kruk, MF

Powiązane tematy

Dotychczasowy system zamieszczania komentarzy na portalu został wyłączony

Przeczytaj więcej

Dziękujemy za wszystkie dotychczasowe komentarze i dyskusje.

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych.