PZU i PGG mają umowę partnerską
PZU i Polska Grupa Górnicza zawarły umowę partnerską w ramach programu PGG Family. Umowa dotyczy specjalnego systemu rabatowego oraz usług dodatkowych dla pracowników PGG oraz ich rodzin dzięki przynależności do Klubu PZU Pomoc w Życiu – poinformowało PZU.
Od wielu lat pracownicy PGG są ubezpieczeni grupowo na życie w PZU. Bardzo cieszymy się, że dziś rozszerzamy naszą współpracę o Klub PZU Pomoc w Życiu. Uczestnicy Klubu otrzymują m.in. zniżki na ubezpieczenia, rabaty na zakupy w sklepach stacjonarnych i internetowych, mogą wziąć udział w konkursach organizowanych tylko dla członków Klubu, skorzystać z usług organizacyjnych i informacyjnych na życzenie. Już wkrótce naszą współpracę będziemy sukcesywnie rozszerzać o nowe obszary - powiedział prezes PZU Życie Roman Pałac, cytowany w komunikacie.
W oddziałach PGG uruchomione zostały specjalne punkty informacyjne obsługiwane przez przedstawicieli PZU, w których pracownicy PGG uzyskają wszystkie niezbędne informacje dotyczące programu partnerskiego.
Ideą programu PGG Family jest wzmacnianie relacji z pracownikami i ich rodzinami poprzez system benefitów pozwalający na pozostawienie wynegocjowanych z partnerami programu oszczędności w kieszeniach naszych pracowników. Tylko w ramach dwóch obecnie zawartych umów z naszymi kluczowymi partnerami, jakimi są PKN Orlen oraz PZU, oszczędności naszych pracowników mogą wzrosnąć ok. 20 mln zł rocznie. Natomiast biorąc pod uwagę fakt, że oprócz powyższych partnerów mamy zawarte jeszcze umowy w kilku innych obszarach takich jak: rozrywka, sport, kultura oraz turystyka to spokojnie można mówić, że w budżecie rodzinnym naszych pracowników może globalnie pozostać ponad 40 mln zł rocznie - powiedział prezes PGG Tomasz Rogala, cytowany w komunikacie.
Grupa kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA (Grupa PZU) jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce, a także Europie Środkowo-Wschodniej. Oprócz działalności ubezpieczeniowej Grupa PZU prowadzi także działalność w zakresie zarządzania otwartym funduszem emerytalnym, funduszami inwestycyjnymi i programami oszczędnościowymi.
Polska Grupa Górnicza jako spółka celowa powstała w celu przejęcia majątku i zobowiązań Kompanii Węglowej. 1 kwietnia 2017 r. została podpisana umowa sprzedaży na rzecz PGG Sp. o.o. przedsiębiorstwa KHW S.A., w skład którego wchodzą Kopalnia Węgla Kamiennego „Mysłowice-Wesoła”, Kopalnia Węgla Kamiennego „Murcki-Staszic”, Kopalnia Węgla Kamiennego „Wujek” oraz Kopalnia Węgla Kamiennego „Wieczorek”, a także udziały w Śląskim Centrum Usług Wspólnych Sp. z o.o. w Katowicach. 29 grudnia 2017 r. PGG sp. z o.o. przekształciła się w spółkę akcyjną.
Na podst. ISBnews