Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Okradali konta bankowe i prali pieniądze - są już w rękach policji

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 25 lipca 2013, 10:05

    Aktualizacja: 25 lipca 2013, 13:56

  • 2
  • Powiększ tekst

Krakowska policja zatrzymała dwie osoby uczestniczące w międzynarodowej szajce zajmującej się kradzieżami pieniędzy z kont bankowych w Europie Zachodniej, a następnie ich "praniem" w Polsce. Decyzją sądu oboje zostali tymczasowo aresztowani.

Jak poinformowała dziś Katarzyna Cisło z zespołu prasowego małopolskiej policji, pod zarzutem prania brudnych pieniędzy zatrzymano dwie osoby - współorganizatorów przestępczego procederu. Główna organizatorka, 38-letnia mieszkanka województwa małopolskiego zajmowała się werbowaniem podstawionych osób, tzw. "słupów", których konta bankowe służyły do legalizacji pieniędzy skradzionych przez hakerów z kont biznesmenów z Europy Zachodniej.

Razem z kobietą został zatrzymany 29-letni mężczyzna. Oboje usłyszeli zarzuty prania brudnych pieniędzy.

Według ustaleń prowadzących śledztwo, przestępstwo polegało na tym, że hakerzy włamywali się na konta biznesmenów prowadzących swoje firmy w krajach Europy Zachodniej, skąd kradli pieniądze. Następnie trafiały one na konta założone przez podstawione osoby w Krakowie.

Pieniądze były następnie szybko podejmowane z kont i transferowane przekazem pieniężnym do odbiorców z państw za wschodnią granicą kraju.

Policjanci określają sprawę, jako rozwojową. Ustalane są m.in. inne osoby, które mogły uczestniczyć w praniu brudnych pieniędzy oraz skala przestępstwa.

(PAP)

 

 

 

 

---------------------------------------------------------------------

---------------------------------------------------------------------

Do nabycia wSklepiku.pl!

"Kryzysy gospodarcze a wiarygodność sprawozdań finansowych"

autorzy:Kutera Małgorzata, Surdykowska Stanisława T.

 

 

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze