PERSONALIA
Zbigniew Jagiełło złożył rezygnację z funkcji prezesa PKO BP
Zbigniew Jagiełło złożył rezygnację z funkcji prezesa PKO BP, jak również ze składu zarządu banku - poinformował we wtorek w komunikacie zarząd PKO BP.
Zarząd PKO Banku Polskiego informuje, że 11 maja 2021 r. Pan Zbigniew Jagiełło złożył ze skutkiem na datę przyszłą, tj. z upływem dnia zamknięcia Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Banku zwołanego na dzień 7 czerwca 2021 r., rezygnację z funkcji Prezesa Zarządu Banku, jak również ze składu Zarządu Banku - czytamy w komunikacie banku.
Dodano, że rezygnacja nie zawierała przyczyn jej złożenia.
Rano na portalu parkiet.com w cyklu „Ludzie rynku” została opublikowana obszerna rozmowa ze Zbigniewem Jagiełło, w które mówił o ugodach z frankowiczami, polityce dywidendowej, ujemnych stopach procentowych, akwizycjach.
Zbigniew Jagiełło był prezesem PKO BP od października 2009 roku, powołanym na kolejne kadencje w 2011, 2014, 2017 i 2020 roku.
Z bankowością i finansami związany od ponad dwudziestu pięciu lat. Przez blisko 9 lat pełnił funkcję prezesa zarządu Pioneer Pekao TFI S.A. W globalnej strukturze Pioneer Investments nadzorował dystrybucję w regionie Europy Środkowo-Wschodniej (CEE). W drugiej połowie lat 90. m.in. jako wiceprezes zarządu współtworzył PKO/Credit Suisse TFI S.A. Pracując od ponad dekady w PKO Banku Polskim S.A. był odpowiedzialny m.in. za: przeprowadzenie PKO Banku Polskiego S.A. przez okres kryzysowych zawirowań na międzynarodowych rynkach finansowych, przy jednoczesnym wzmocnieniu pozycji banku jako lidera pod względem wielkości aktywów, kapitału i wypracowanego zysku w Polsce i regionie Europy Środkowo-Wschodniej, przygotowanie i realizację strategii na lata 2010-2012, 2013-2015, 2016-2019 oraz 2020-2022, które zaowocowały wzrostem aktywów oraz efektywności biznesowej, a także zwiększeniem zainteresowania spółką ze strony inwestorów krajowych i zagranicznych, dostosowanie banku do wymogów coraz bardziej konkurencyjnego rynku finansowego, kreowanie i na dużą skalę udostępnianie zaawansowanych rozwiązań informatycznych, zmianę banku w firmę technologiczną z licencją bankową - PKO Bank Przyszłości, zaangażowanie banku w walkę z COVID-19, zapewnienie bezpieczeństwa klientom i pracownikom banku, a także wspieranie szpitali i personelu medycznego - czytamy na stronie banku.
PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Aktywa razem banku wyniosły 381 mld zł na koniec 2020 r. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW.
PAP/RO
CZYTAJ TEŻ: Polska chce kupić dom Marii Skłodowskiej - Curie