3,5 tys. młodych ludzi zgłosiło się na konsultacje Nowego Stypendium Premiera
Na konsultacje Nowego Stypendium Prezesa Rady Ministrów zaplanowane na poniedziałek, 14 czerwca zgłosiło się aż 3,5 tysiąca młodych ludzi z całej Polski. Podstawowym celem wprowadzanej reformy jest docenienie działalności uczniów poza szkołą oraz dostosowanie zasad przyznawania Stypendium do ich potrzeb i oczekiwań
Konsultacje zorganizował Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Młodzieżowej Piotr Mazurek we współpracy z Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech Justyną Orłowską, Radą Dialogu z Młodym Pokoleniem oraz GovTech Polska
Chcemy patrzeć nie tylko na oceny w procesie rekrutacyjnym, ale też na zainteresowania i doświadczenie społeczne - to bardzo wartościowe – powiedział Premier Mateusz Morawiecki
Wydarzenie stało się okazją dla młodych ludzi do porozmawiania i wymiany opinii oraz zaproponowania nowych rozwiązań określających zasady przyznawania Stypendium Premiera. W dyskusji zapowiedziano udział Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Młodzieżowej Piotra Mazurka, oraz Pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech Justyny Orłowskiej.
Minister Piotr Mazurek podkreślił ogrom pracy, jaki został już włożony w konsultacje zmian zasad Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Dodał, że ważny jest głos młodych ludzi, czyli beneficjentów programu, którzy powinni sami zdecydować jakie rozwiązania zostaną wprowadzone. Obecny tryb przyznawania Stypendium nie uwzględnia zmian społecznych, które zachodzą w zmieniającym się świecie, dlatego chcemy, aby stypendium odpowiadało współczesnym standardom i rozwijało wasze umiejętności i zainteresowania.
Nic o Was bez Was. To jest właśnie motto rządu Prawa i Sprawiedliwości, rządu Pana Premiera Mateusza Morawieckiego. Bardzo ważne jest to, że ta reforma Stypendium Prezesa Rady Ministrów powstanie na skutek konsultacji z samymi zainteresowanymi – powiedział Piotr Mazurek, Pełnomocnik rządu ds. Polityki Młodzieżowej.
Stypendium Prezesa Rady Ministrów jest jednym z trzech filarów Programu Młodych Liderów. Program wspiera i promuje młodzież, która działa społecznie, uczy się, nieustannie rozwija i poszukuje nowych wyzwań.
Głównym celem planowanej reformy jest większe docenienie działalności uczniów poza szkołą oraz dostosowanie zasad przyznawania Stypendium do ich potrzeb i oczekiwań. Chodzi też o to, aby stypendium było dostępne dla większej liczby uczniów oraz aby konsekwentnie zwiększać rolę młodych ludzi w procesach decyzyjnych.
KPRM, mt