Cyfrowy rozwój polski - Ministerstwo Cyfryzacji na Impact'23
Przedstawiciele Ministerstwa Cyfryzacji w Poznaniu przeprowadzili wiele dyskusji
Z międzynarodowego kongresu wracają z nowymi pomysłami i jeszcze większą motywacją do dalszych działań w obszarze cyfryzacji. W strefie mObywatela czekali specjaliści z Centralnego Ośrodka Informatyki. Prowadzono badania korytarzowe i pytano o funkcje, jakie wprowadzić w nowej wersji apki. Wszystkie odpowiedzi będą analizowane, a najciekawsze zostaną wdrożone w kolejnej odsłonie mObywatela.
Tłumacz migowy i książeczka wojskowa
Propozycje spisywane na specjalnej tablicy były przeróżne: mDokumenty dla zwierząt domowych, tłumacz migowy dostępny w aplikacji, transmisje meczów kadry reprezentacji Polski, pozwolenie na broń, logowanie do banku, EKUZ, bilety długookresowe – to część Waszych pomysłów, które będą rozważane. Swoją propozycję wpisał także premier Mateusz Morawiecki, który odwiedził strefę: jego zdaniem warto w mObywatelu umożliwić zgłaszanie zagrożeń związanych z przemocą domową lub w bezpośrednim otoczeniu.
Żeby stworzyć aplikację, która będzie rzeczywiście służyć obywatelom, musimy pytać o to, czego potrzebują. Stawiamy na szerokie konsultacje, każdy głos będzie brany pod uwagę i uważnie analizowany – zaznaczył minister Cieszyński.
Silna pozycja w Europie
Spotkania z ministrami cyfryzacji kilkunastu krajów, które zorganizowano w ramach kongresu, udowodniły, że Polska jest liderem Europy w obszarze cyfryzacji.
Podczas szczytu ministrów cyfryzacji krajów Trójmorza i spotkania ministrów cyfryzacji krajów D9+ dyskutowano na temat kształtowania polityki europejskiej w obszarze cyfrowym. Rozmawiano o priorytetach i sposobach ich realizacji. Wielu ministrów odwiedziło także strefę mObywatela. Zainteresowanie aplikacją i planami jej dalszego rozwoju pokazuje, że jesteśmy w europejskiej czołówce.
Czytaj też: Polska coraz bardziej cyfrowa. 10 nowych rozwiązań
KG