Informacje

Bank PKO BP dostanie jutro pozew zbiorowy od "frankowiczów"

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 6 stycznia 2015, 11:59

    Aktualizacja: 6 stycznia 2015, 21:30

  • 390
  • Powiększ tekst

Wylądował na sądowej ławie mBank, Millennium, Getin, Alior i Credit Agricole, teraz przyszedł czas na PKO BP. Jutro do Sądu trafi pozew zbiorowy ws. kredytów denominowanych we frankach szwajcarskich przeciwko temu bankowi. W kolejce na proces czekają banki BPH i Raiffeisen Polbank.

Jutro do Sądu trafi pozew zbiorowy ws. kredytów denominowanych we frankach szwajcarskich przeciwko bankowi PKO BP - poinformowała krakowska kancelaria mec. Beaty Broniewicz-Pasieki. Jest to kolejny, po Getin-ie, Aliorze i Credit Agricole pozew zbiorowy klientów "nabitych" przez banki w wątpliwe, przynoszące nadzwyczajne straty produkty finansowe.

Z doniesień stowarzyszenia PRO FUTURIS występuje w imieniu 700 tys. Polaków zadłużonych we frankach, którzy padli ofiarą spekulacyjnego działania banków (organizacja, która występuje w imieniu 700 tys. Polaków zadłużonych we frankach, którzy padli ofiarą spekulacyjnego działania banków) wynika, że niebawem zostaną złożone kolejne pozwy, tym razem przeciwko bankom BPH oraz Raiffeisen Polbank. - W przygotowaniu kolejne pozwy zbiorowe. Ponadto na różnym etapie jest wiele spraw z pozwów indywidualnych - informuje Tomasz Sadlik, założyciel PRO FUTURIS (w najbliższym czasie spodziewane jest wydanie przez krakowski Sąd Okręgowy orzeczenia w pierwszej instancji w sprawie Tomasz Sadlik vs. Raiffeisen Polbank).

Warto przypomnieć, że całkiem niedawno dwa orzeczenia Sądu Okręgowego w Szczecinie uniemożliwiły mBankowi na arbitralne ustalenie należności w złotych po wypowiedzeniu klientowi kredytu denominowanego we frankach w uproszczonym trybie Bankowego Tytułu Egzekucyjnego.

Więcej o sądowej batalii "frankowiczów" z bankami czytaj tutaj: "Drugi nokaut franka w Szczecinie - Sąd chroni klienta licytowanego przez bank"

W październiku ub.r. (2014) dwa banki zostały ukarane przez UOKiK karami grzywny za sprzedawanie innych ryzykownych produktów (tzw. polisolokaty) bez odpowiedniego poinformowania o zakresie ryzyka swoich klientów - były to pierwsze tego rodzaju kary nałożone na banki w Polsce za oszustwa klientów. UOKiK prowadzi szereg dalszych postępowań w stosunku do kolejnych banków, m.in. za naliczanie nadmiernych opłat za monity i upomnienia.

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze