Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Tłumy na spotkaniu z papieżem Franciszkiem: Polska gospodarka dobrze zarobi

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 9 października 2015, 12:21

  • 1
  • Powiększ tekst

392 tys. osób ze 130 krajów świata zgłosiło chęć udziału w Światowych Dni Młodzieży (ŚDM) w Krakowie w lipcu 2016 r. 100 tys. z nich ostatecznie potwierdziło już swoje uczestnictwo. Do pomocy przy obsłudze wydarzenia zgłosiło się ponad 4 tys. wolontariuszy.

Takie dane przekazało w piątek w komunikacie Ministerstwo Skarbu Państwa, gdzie zebrała się grupa robocza ds. obsługi medialnej, promocji i ułatwień wizowych na ŚDM. Jej szefem jest wiceminister SP Cezary Gabryjączyk.

Podczas spotkania sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski bp Artur Miziński potwierdził, że prace organizacyjne postępują zgodnie z harmonogramem.

"Na dzień dzisiejszy chęć udziału w Światowych Dniach Młodzieży 2016 zgłosiło 392 tys. osób ze 130 krajów świata, a z tej grupy 100 tys. pielgrzymów ostatecznie już potwierdziło swoje uczestnictwo" – powiedział, cytowany w komunikacie, dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM ks. Grzegorz Suchodolski.

Organizatorzy szacują, że na ŚDM w Krakowie mogą przybyć pielgrzymi z 200 krajów świata. W szczytowym momencie spodziewają się nawet do 2,5 mln gości.

Rejestracja zainteresowanych udziałem w przyszłorocznych ŚDM odbywa się on-line, poprzez wypełnienie formularza dostępnego w pięciu językach na stronie www.krakow2016.com.

Od 26 lipca pracuje zespół konsultantów, którzy przy rejestracji pomagają telefonicznie i za pośrednictwem poczty elektronicznej. Tak jak system, działają oni w 5 językach: polskim, angielskim, włoskim, hiszpańskim i francuskim.

Światowe Dni Młodzieży to odbywający się co 2-3 lata cykl spotkań młodzieży z całego świata, zapoczątkowany przez Jana Pawła II w 1985 r. W ostatnich ŚDM, które odbyły się w 2013 r. w Rio de Janeiro, uczestniczyło około 3,5 mln osób. Polska będzie gospodarzem wydarzenia po raz drugi; poprzednio gościła młodych w 1991 r. w Częstochowie.

W transmitowaniu głównych wydarzeń Światowych Dni Młodzieży wezmą udział m.in. Polska Agencja Prasowa, Katolicka Agencja Informacyjna, Telewizja Polska i Polskie Radio.

PAP/ as/

Powiązane tematy

Komentarze