Informacje

Fot. Wikipedia
Fot. Wikipedia

IKEA w Polsce wstrzymała sprzedaż klopsików

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 27 lutego 2013, 18:32

  • 1
  • Powiększ tekst

Polska sieć IKEA wstrzymała sprzedaż mrożonych klopsów pochodzących od szwedzkiego dostawcy - poinformowała PAP Małgorzata Jezierska z biura prasowego IKEA Polska. Ma to związek z doniesieniami, że w mięsie sprzedawanym przez tę sieć mogła znaleźć się konina.

W Polsce IKEA sprzedaje klopsy w punktach gastronomicznych oraz w specjalnych sklepach, znajdujących się w punktach IKEI. Jezierska powiedziała w środę, że wstrzymanie sprzedaży dotyczy jedynie mrożonych klopsików sprzedawanych w tzw. sklepikach szwedzkich, pochodzących od szwedzkiego dostawcy - firmy Dafgard.

„Klopsiki, które miały być sprzedawane, są przechowywane w mroźni w oczekiwaniu na wynik badań laboratoryjnych”  – dodała.

Powiedziała, że klopsy sprzedawane w restauracjach IKEI pochodzą od innego dostawcy, który zapewnił firmę, że nie ma w nich końskiego mięsa. „Dostawca zlecił jednak dodatkowe badania DNA” – dodała Jezierska.

Poinformowała także, że klopsiki były jedynym produktem sprowadzanym od firmy Gafgard na polski rynek. „Inne produkty pochodzą od innych dostawców” – podkreśliła.

IKEA wstrzymała sprzedaż klopsów w Szwecji i 23 innych krajach. Rzeczniczka firmy Ylva Magnusson powiedziała agencji dpa, że prowadzone są dalsze testy w niezależnych laboratoriach. Odnosząc się
do informacji z Czech, dodała, że służby czeskie nie potrafiły podać ilości koniny w klopsikach, ponieważ nie mogły przeprowadzić odpowiedniej analizy. Dlatego IKEA zleciła niezależnym laboratoriom testy klopsików z tej samej partii. Wyniki mają być znane w czwartek.

Skandal z końskim mięsem dodawanym do wołowiny wybuchł w styczniu w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Później koninę w wyrobach mięsnych, które nie powinny jej zawierać, znaleziono w wielu krajach
europejskich

Źródło: PAP, opr. Jas

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze