Informacje

fot. Fratria
fot. Fratria

PKN Orlen chce pozyskać 1 mld zł z publicznych emisji obligacji

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 24 maja 2017, 13:06

    Aktualizacja: 24 maja 2017, 13:06

  • 0
  • Powiększ tekst

PKN Orlen złożył w Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) prospekt dotyczący programu publicznych emisji obligacji. Parametry poszczególnych emisji będą na bieżąco dostosowywane do oczekiwań rynkowych oraz potrzeb koncernu.

"Program emisji obligacji zakłada wyemitowanie w kilku seriach obligacji do łącznej kwoty 1 mld zł w okresie 12 miesięcy. Obligacje będą oferowane w trybie oferty publicznej, po zatwierdzeniu i opublikowaniu prospektu emisyjnego. PKN Orlen planuje wprowadzenie obligacji do obrotu na rynku regulowanym w ramach platformy Catalyst. Parametry poszczególnych emisji będą ustalane w oparciu o bieżące otoczenie rynkowe i potrzeby spółki"- czytamy w komunikacie spółki.

Parametry poszczególnych emisji będą na bieżąco dostosowywane do oczekiwań rynkowych oraz potrzeb koncernu.

"Sukces emisji papierów dłużnych koncernu, zarówno dla inwestorów instytucjonalnych, jak i detalicznych wskazuje na duże zapotrzebowanie rynku na ofertę tego typu ze strony zaufanych i wiarygodnych partnerów. Udało nam się zbudować silną markę na rynkach finansowych, potwierdzoną przez wysokie ratingi międzynarodowych agencji Fitch czy Moody's. Zależy nam, aby ponownie wykorzystać ten potencjał" - powiedział wiceprezes PKN Orlen ds. finansowych Sławomir Jędrzejczyk, cytowany w komunikacie.

Grupa PKN Orlen jest notowana na GPW od 1999 r.

ISBnews, sek

Powiązane tematy

Komentarze