Informacje

Dobry start programu e-płatności w administracji publicznej

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 23 czerwca 2017, 13:49

  • Powiększ tekst

Po niespełna trzech miesiącach od uruchomienia programu upowszechnienia płatności bezgotówkowych w administracji zgłosiło się do niego 518 urzędów. Zdaniem MB i KIR to dobry wynik

Z danych Krajowej Izby Rozliczeniowej, która wspólnie z Ministerstwem Rozwoju realizuje Program upowszechnienia płatności bezgotówkowych w jednostkach administracji publicznej wynika, że od jego uruchomienia na początku kwietnia do 22 czerwca br. chęć udziału w projekcie zgłosiło 518 urzędów z całego kraju, z czego 279 urzędów już przystąpiło do Programu.

>Terminale płatnicze POS zostały zainstalowane i uruchomione w 176 urzędach, a w 121 dostępna jest usługa WebPOS Paybynet, umożliwiająca przyjmowanie płatności z wykorzystaniem smartfonu w oparciu o mobilne aplikacje bankowe. To bardzo satysfakcjonujące wyniki - powiedział Dariusz Marcjasz, wiceprezes Zarządu KIR, odpowiedzialny za Obszar Usług Kartowych i Internetowych.

Marianna Sidoroff z Departamentu Gospodarki Elektronicznej Ministerstwa Rozwoju przyznała, że resort jest zadowolony z tempa wdrażania programu.

Zainteresowanie urzędów widać szczególnie podczas prowadzonych przez nas działań edukacyjnych i wizyt informacyjnych w regionach. Dodatkowo cieszy nas fakt, że po zgłoszeniach widzimy, że skutecznie docieramy też do bardzo małych samorządów - zaznaczyła Sidoroff.

Program upowszechniania płatności bezgotówkowych w jednostkach administracji publicznej obejmuje urzędy wojewódzkie, urzędy marszałkowskie, urzędy miast i gmin, a także starostwa powiatowe i Policję.

Udział w programie jest dla urzędów bezpłatny. Operatorzy nie obciążają urzędów opłatami z tytułu korzystania z terminali, ani za obsługę realizowanych płatności dokonywanych w ramach programu. Również klienci urzędu, dokonujący płatności z wykorzystaniem terminala POS nie ponoszą opłat za dokonanie transakcji realizowanych w ramach programu.

SzSz (PAP)

Powiązane tematy

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych