„Sieci” w czołówce najchętniej kupowanych tygodników opinii w Polsce.
Według najnowszego raportu Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, odważny tygodnik młodej Polski „Sieci” po raz kolejny znalazł się wśród pism, po które Polacy sięgają najchętniej.
Majowe zestawienie wyników sprzedaży tygodników opinii w Polsce wskazuje, że wydawany przez Fratrię tygodnik „Sieci” pozostaje w gronie liderów rynku. Średnia sprzedaż tygodnika wyniosła 92 385 egz. (dane ZKDP, rozpowszechnianie płatne razem, za maj 2013).
- Cieszymy się, że obok „Gościa Niedzielnego”, to właśnie „Sieci” jest najbardziej poczytnym i najchętniej kupowanym tygodnikiem prezentujących te wartości, o których pamiętać powinien każdy z nas
– mówi Jacek Karnowski, redaktor naczelny tygodnika.
Niedawny sukces miesięcznika „Sieci Historii” (wyd. Fratria) udowodnił, że publikowane w obu tytułach treści odpowiadają na potrzeby czytelników.
- Wynik „Sieci” budowany jest przede wszystkim w oparciu o sprzedaż bezpośrednią, nie zaś dystrybucję pakietową, czy budowaną latami promocję prenumeraty. Tym bardziej cieszymy się z obiecującego czwartego miejsca w zestawieniu – mówi Tomasz Przybek, prezes Fratrii, wydawca tygodnika „Sieci”. – Konkurujemy teraz z Newsweekiem i Polityką o miejsce na podium i wierzę, że czytelnicy po wakacjach pokażą, że warto sięgać regularnie po odważny, konserwatywny tygodnik opinii, dostarczający dawkę rzetelnej publicystyki.
- Dziękujemy za okazywane nam zaufanie i zachęcamy do cotygodniowego sięgania po tygodnik „Sieci”. Zapewniamy, że poza solidną dawką publicystyki, znajdziecie w nim Państwo tematy niepowtarzalne – zarówno te odważne i bezkompromisowe, jak i lżejsze, dostarczające chwili wytchnienia
– mówi Jacek Karnowski.
-------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------
W naszym wSklepiku.pl można kupić:miesięcznik "Sieci Historii (3/2013)" z filmem "Urodziny młodego Warszawiaka" + opaska powstańcza
W trzecim wydaniu miesięcznika „Sieci Historii” (3/2013), w temacie miesiąca Andrzej Rafał Potocki przypomina sylwetkę wielkiego XIX-wiecznego malarza Jana Matejki – pół-Czecha, który zbudował polską tożsamość. Michał Kopczyński wyjawia tajemnice słynnego obrazu Jana Matejki i przybliża Czytelnikom prawdziwy przebieg bitwy pod Grunwaldem. W miesięczniku pojawiają się również artykuły o pierwszej polskiej ekspedycji w Himalaje (Nanda Devi) oraz o udziale sławnych Polaków w pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę.
Do miesięcznika dołączony jest film fabularny „Urodziny młodego Warszawiaka”, w reżyserii Ewy i Czesława Petelskich oraz dodatek w postaci opaski upamiętniającej Powstanie Warszawskie.