Rozwój w czasach niepokoju
Dzisiaj wszyscy menedżerowie zadają pytanie, jak zapewnić sobie warunki do wzrostu i bezpiecznego rozwoju w sytuacji ciągłej niepewności? Odpowiedzi możemy szukać w budowaniu cyfrowej odporności - pisze Michał Gołębiewski, członek zarządu w polskim oddziale Microsoft na blogu
Indeks Cyfrowej Przyszłości Microsoft nie pozostawia jednak złudzeń – Polska powinna teraz skupić się na działaniach na rzecz cyfrowej konkurencyjności, w obszarze której odbiega od poziomu w regionie o niemal 10 proc. Mamy realną perspektywę przyspieszenia, które pozwoli dogonić światowych liderów na cyfrowej autostradzie, nie kładąc na szali bezpieczeństwa. Jest nią chmura - podkreśla.
Polska funkcjonuje w dwóch cyfrowych światach. Z jednej strony duże firmy, w tym przedstawicielstwa korporacji oraz sektor publiczny wykazują wysoki poziom cyfryzacji. Jednak małe i średnie firmy krajowe wypadają znacznie poniżej średniej dla Europy Środkowo-Wschodniej. Tymczasem to właśnie one stanowią oś polskiej gospodarki. Przedsiębiorstwa te generują blisko 75 proc. PKB naszego kraju i odpowiadają za ponad połowę polskiego eksportu. Ich bezpieczna i dynamiczna transformacja w oparciu o najnowsze technologie i wykorzystanie potencjału chmury obliczeniowej ma krytyczne znaczenie dla budowania przewagi konkurencyjnej polskiej gospodarki - dodaje Gołębiewski.
Czytaj więcej tutaj.
Czytaj też: Tożsamość cyfrowa jest co kilka minut przedmiotem licytacji
Microsoft/KG