Walne Zebranie Grupy Azoty przerwane
NWZA Grupy Azoty dokonało zmian w radzie nadzorczej - poinformowała w środę Grupa. Przewodniczącym rady został Hubert Kamola związany niegdyś ze spółką. Jak podała Grupa Azoty walne zostało przerwane i będzie kontynuowane 13 marca br.
W środę w Tarnowie na wniosek głównego akcjonariusza - Skarbu Państwa odbyło się nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy (NWZA) Grupy Azoty. W porządku obrad walnego znalazły się m.in. zmiany w składzie rady nadzorczej (RN) oraz powołanie jej przewodniczącego. Ponadto akcjonariusze mają zająć się zmianami w statucie Grupy Azoty, a także podjąć uchwałę o nabyciu przez spółkę 100 proc. udziałów w kapitale zakładowym Solarfarm Brzezinka sp. z o.o.
Jak podała Grupa Azoty w komunikacie, walne zostało przerwane i będzie kontynuowane 13 marca br. Akcjonariusze dokonali jedynie zmian w radzie nadzorczej spółki.
Walne odwołało ze składu rady nadzorczej Azotów: Magdalenę Butrymowicz, Monikę Fill, Bartłomieja Litwińczuka, Michała Maziarka.
Do Rady powołano natomiast osoby zgłoszone przez Ministra Aktywów Państwowych nadzorujacego spółkę: Mirosława Sobczyka, Piotra Marciniaka, Artura Kucharskiego, Krzysztofa Kołodziejczyjka oraz jako przewodniczącego rady Huberta Kamolę.
»» Więcej o biznesie Grupy Azoty czytaj tutaj:
Seria zmian w spółkach projektu Grupa Azoty Polyolefins
Grupa Azoty planuje odpis 300 mln zł. Z jakiego powodu?
Grupa Azoty ma problem ze strategicznym projektem
Gigant polskiej chemii realizuje plan restrukturyzacji
W komunikacie spółki wyjaśniono, że podczas obrad Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia w dniu 14 lutego 2024 r. spółka otrzymała od Skarbu Państwa zgłoszenie kandydatury Krzysztofa Kołodziejczyka na członka rady nadzorczej Grupy Azoty, w miejsce zgłoszonego wcześniej Artura Rzempały. Krzystof Kołodziejczyk w RN Azotów znalazł się 31 stycznia br. 13 lutego br. Grupa Azoty zakomunikowała jednak, że Krzysztof Kołodziejczyk złożył rezygnację z funkcji członka rady nadzorczej spółki nie podając przyczyn.
Sek, PAP
»» O bieżących wydarzeniach w gospodarce i finansach czytaj tutaj:
Niemcy obalą wiatraki, by zbudować kopalnię węgla
Zamiast 800+ otrzymasz 1200+ na dziecko. Jeden warunek