Informacje
Awaria niemieckiego składu w sobotnie przedpołudnie w Poznaniu / autor: X - @poznan_moment - screen
Awaria niemieckiego składu w sobotnie przedpołudnie w Poznaniu / autor: X - @poznan_moment - screen

Poznań: nie ma dnia bez awarii niemieckiego tramwaju

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 27 czerwca 2026, 15:10

    Aktualizacja: 27 czerwca 2026, 15:53

  • Powiększ tekst

W sobotnie przedpołudnie kolejny raz poważne utrudnienie w poznańskiej komunikacji tramwajowej. Popsuł się – tak zgadliście – jeden z używanych wagonów z Niemiec, kupionych przez miasto - podało na X konto @poznan_moment

W czwartek pisaliśmy o poważnych utrudnieniach w funkcjonowaniu poznańskiej komunikacji tramwajowej. „Najpierw na pętli Połabska doszło do awarii wagonu niedawno zakupionego przez MPK Poznań z Bonn, a wkrótce później na ul. Grunwaldzkiej z innego pojazdu odpadł… silnik trakcyjny

Tramwaj z Bonn znów padł i zablokował pętlę Połabską”

Kolejna awaria. Stanęła „dwójka”

Już dziś kolejny raz dowiadujemy się o zakłóceniach w funkcjonowaniu tramwajów w Poznaniu.

Nie zgadniecie który niemiecki tramwaj zepsuł się rano i był pchany do warsztatu

podaje na X konto @poznan_moment publikując zdjęcia i film pokazujący awarię składu linii 2.

Ja tylko przypomnę że tramwaje z Bonn są przewidziane na 3 lata użytkowania. A już minęło 1,5 roku od dostarczenia pierwszego - komentuje @poznan_moment .

Miażdżące komentarze internautów

Internauci komentujący zaistniałą sytuację nie zostawiają suchej nitki na niemieckim taborze.

Czy ten kabaret się kiedyś skończy, czy oni będą jeszcze udawać przez kolejnych 10 lat, że problemu nie ma XD Zaraz się okaże że nówki tramwaje byłyby tańsze niż ten złom, licząc codzienne zaangażowanie nastu ludzi którzy chuchają na ten złom - pisze @tomapplause1

Czy ten ciągle psujący się, jak donoszą media, niemiecki szrot zakupiony dla Poznania nie stanowi zagrożenia dla pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego? Kto pozwolił na jego zakup i czy trwa jakieś postępowanie sprawdzające w tej sprawie? - pyta @jurajczyk

Niemiec płakał jak sprzedawał. Ze szczęścia – konkluduje @Malutki7

Oprac. sek

»» Odwiedź wgospodarce.pl na GOOGLE NEWS, aby codziennie śledzić aktualne informacje

»» O bieżących wydarzeniach w gospodarce i finansach czytaj tutaj:

Pociągi stoją, bo od upałów powyginały się tory

Koszenie trawy – susza zmienia zasady gry

Tramwaj z Bonn znów padł i zablokował pętlę Połabską”

»»Parabanki pożyczają na potęgę – oglądaj „Piątkę wGospodarce” w telewizji

Dziękujemy za przeczytanie artykułu!

Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.

Powiązane tematy

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych