Informacje

Konwencja wyborcza Bronisława Komorowskiego fot. PAP / Jacek Turczyk
Konwencja wyborcza Bronisława Komorowskiego fot. PAP / Jacek Turczyk

Kandydat Komorowski zapowiada program dla rolnictwa i ulgi dla innowacyjnych firm

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 7 marca 2015, 16:14

    Aktualizacja: 7 marca 2015, 17:02

  • 6
  • Powiększ tekst

Polska musi dokonać kolejnego kroku modernizacyjnego, gospodarka musi opierać się na wiedzy - przekonywał w sobotę Bronisław Komorowski. Na konwencji wyborczej zapowiedział specjalny program dla rolnictwa i system ulg podatkowych dla firm innowacyjnych.

W swoim wystąpieniu na sobotniej konwencji wyborczej w Warszawie Komorowski przekonywał, że bezpieczeństwo Polski to np. możliwość konkurowania z innymi. I dlatego - podkreślił - jednym z priorytetów musi być wzrost gospodarczy. "Jesteśmy za ten wzrost wszyscy razem odpowiedzialni" - dodał prezydent.

"Siła państwa dostatek obywateli zależą dzisiaj głównie od gospodarki" - zaznaczył.

Jak podkreślił, Polska musi rozwijać się dalej i "trzeba mieć ambicję, by dokonać kolejnego kroku modernizacyjnego".

"Musimy przejść do gospodarki wiedzy, opartej na nowych technologiach" - apelował. "Nie stać nas na populistyczną demagogię i puste obietnice, których spełnienie byłoby groźne dla interesu państwa i przyszłych pokoleń Polski" - mówił Komorowski.

Według niego środki z kolejnej unijnej perspektywy finansowej musimy zainwestować w tworzenie miejsc pracy, a nie wydawać na zasiłki. "Miejsca pracy zostaną" - argumentował.

Trzeba także - przekonywał prezydent - wykorzystać także potencjał polskiego rolnictwa. Zapowiedział więc przygotowanie specjalnego programu dla polskiej wsi, który "wskaże nowe możliwości i nowe źródła finansowania".

Prezydent zwrócił uwagę, że w kolejnych latach nie będzie kampanii wyborczej i "to muszą być lata wytężonej pracy i kontynuacji modernizacji Polski".

Do 2025 roku Polska - w ocenie Komorowskiego - powinna znaleźć się w gronie najbardziej innowacyjnych państw UE. Dlatego - jak zapowiedział - chciałby wprowadzić system ulg podatkowych dla firm innowacyjnych. Chce też zaproponować projekt ustawy, która ma ułatwić współpracę biznesu i nauki.

Przypomniał również, że zgłosił propozycję zmian w ordynacji podatkowej, by wątpliwości rozstrzygane były na korzyść podatnika.

PAP, sek

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze