Informacje

Beata Szydło, kandydatka PiS na premiera i Jarosław Kaczyński, prezes PiS, fot. PAP / Paweł Supernak
Beata Szydło, kandydatka PiS na premiera i Jarosław Kaczyński, prezes PiS, fot. PAP / Paweł Supernak

Kaczyński, Szydło, Kopacz i inni liderzy powiedzieli po ogłoszeniu wyników wyborów

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 25 października 2015, 21:08

  • 0
  • Powiększ tekst

Ci w Polsce, którzy przeciwstawiliby się establishmentowi, nie mieliby bez niego żadnych szans. Potrafił zwyciężać mimo przewagi przeciwników - wygrał w Warszawie, wygrał w Polsce. Dzięki jego działalności mogliśmy stworzyć PiS. Stworzył dynamikę, która doprowadziła do stworzenia partii. Pokazał, że duch jest silniejszy od ciała. Że kwalifikacje, piękny życiorys i głębokie oddanie Polsce i ludziom pracy było czymś, co przekonywało. Musimy o nim pamiętać także w tej chwili. Kiedy on przed 10 laty składał mi meldunek: „Panie prezesie, melduję wykonanie zadania”. To ja dzisiaj składam meldunek: „Panie prezydencie, melduję wykonanie zadania! — mówił Jarosław Kaczyński, szef PiS.

"Przed nami nowy czas" - powiedział Kaczyński i zaznaczył: "Chciałem także powiedzieć - ten obóz może się rozszerzać, może powstać taki szerszy biało-czerwony obóz w Sejmie. Wyciągamy rękę do tych wszystkich, którzy chcą dobrej zmiany, chcą zmieniać Polskę. Powinno nas być jak najwięcej".

"Nie byłoby tego wspaniałego sukcesu, gdyby nie decyzje, które podjął pan prezes Jarosław Kaczyński i to właśnie panu premierowi należą się największe brawa i największe podziękowania" - powiedziała kandydatka PiS na premiera Beata Szydło.

"To był wspaniały czas to, że dzisiaj tutaj jesteśmy i cieszymy się to jest zasługa i wielkie zwycięstwo was wszystkich. Nie udałoby się nam to, gdyby nie wasza praca i wasze zaangażowanie" - powiedziała Szydło.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękuję wszystkim Polkom i Polakom, którzy dzisiaj poszli do wyborów - mówiła premier Ewa Kopacz, podkreślając, że "im też należą się brawa".

"Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim tym, którzy dwukrotnie nam zaufali i oddawali za nas głos, ale przede wszystkim dziękuję tym, którzy z nami byli do końca i którzy dzisiaj na nas zagłosowali. Z całego serca wam dziękujemy" - powiedziała Kopacz.

Dzisiaj 25 października mamy do czynienia z narodzinami nowego ruchu społecznego, który wkrótce zmieni konstytucję i przywróci państwo obywatelom - powiedział Paweł Kukiz.

Mówił tak podczas wieczoru wyborczego.

Byliśmy, jesteśmy i będziemy w parlamencie - powiedział szef PSL Janusz Piechociński podczas niedzielnego wieczoru wyborczego partii.

Dodał, że ludowcy zawsze stali na straży konstytucji; podkreśli, że zobowiązania wyborcze można realizować również będąc w opozycji.

Alternatywa między PO i PiS jest możliwa, my to pokazaliśmy; to nasz pierwszy krok do nowoczesnej Polski - powiedział lider Nowoczesnej Ryszard Petru po ogłoszeniu pierwszych sondażowych wyników wyborczych.

Podkreślił, że głosy dla jego ugrupowania pokazują, że możliwy jest "sukces Polski optymistycznej, a nasz kraj może iść do przodu". Zapowiedział, że będzie współpracował w Sejmie tylko z tymi, którzy są "odpowiedzialni za państwo, szanują innych i są zdolni do porozumienia".

"Nie chcę nic mówić, ale to dla nas najgorszy możliwy scenariusz. Nie jest dobrze i nie jestem zadowolony z tego wyniku - mówił po pojawieniu się pierwszych sondażowych wyników Janusz Korwin-Mikke.

"_Oczywiście to poparcie wzrosło o jakieś 300 tys. głosów w porównaniu do wyborów do europarlamentu, ale obawiam się, że nikogo nie przekonaliśmy-" - komentował JK-M.

Nie oszukujmy się, liczyliśmy na więcej, ale dziś już wiemy, że to, co robiliśmy, miało głęboki sens, bo nauczyło nas być razem - powiedziała liderka Zjednoczonej Lewicy Barbara Nowacka po podaniu sondażowych wyników wyborów. "Wróci czas na lewicę, nie poddamy się" – zaznaczyła Nowacka.

PAP, sek

Informacje, komentarze, opinie, prognozy wokół wyników wyborów czytaj tutaj:

Prawo i Sprawiedliwość bezapelacyjnie wygrywa w wyborach do Sejmu. Będzie rządzić samodzielnie

Ekipa Ewy Kopacz najwyżej do 24 listopada. Jak będzie powstawał nowy rząd

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze