Informacje

fot. FreeImages.com/francesca antichi
fot. FreeImages.com/francesca antichi

Obama zdenerwował Brytyjczyków. Teraz większość popiera wyjście z UE

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 2 maja 2016, 08:35

  • 13
  • Powiększ tekst

Więcej Brytyjczyków chce, aby ich kraj opuścił Unię Europejską, niż opowiada się za pozostaniem w UE - wynika z sondażu ICM dla gazety "The Sun".

Sondaż przeprowadzono po wypowiedzi amerykańskiego prezydenta Baracka Obamy w sprawie ewentualnego wyjścia Wielkiej Brytanii, która nie spodobała się ponad połowie Brytyjczyków.

Obama oświadczył 22 kwietnia w Londynie, że w przypadku wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej oddzielne porozumienie bilateralne pomiędzy obydwoma krajami "nie wydarzy się w najbliższej przyszłości". "Priorytetem będą dla nas w dalszym ciągu negocjacje z całym blokiem [Unii Europejskiej]" - podkreślił.

Czytaj także: Barack Obama przekonuje Wielką Brytanię do pozostania w UE

46 proc. obecnie ankietowanych wyraziła opinię, że Wielka Brytania powinna wyjść z UE, a 43 procent jest temu przeciwna; 11 procent jeszcze nie wie za jaką opcją będzie głosować w referendum 23 czerwca.

Z kolei z ostatniego sondażu dla gazety "Observer" wynika, że zwolennicy UE mają jeden punkt procentowy przewagi nad przeciwnikami dalszego członkostwa kraju w tej organizacji.

Premier David Cameron, który wynegocjował z przywódcami pozostałych państw UE porozumienie ws. nowych relacji W. Brytanii ze wspólnotą, prowadzi kampanię przeciwko Brexitowi.

(PAP)

Zobacz: Głosy z City: Strefa euro jest nieuleczalnie chora, więc Brexit to działanie racjonalne

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze