Informacje

1,76 mln osób posiadało na koniec września 2016 r. prywatne ubezpieczenia zdrowotne

br

  • Opublikowano: 22 lutego 2017, 10:24

  • 1
  • Powiększ tekst

Po trzech kwartałach 2016 roku, liczba osób posiadających prywatne ubezpieczenie zdrowotne, zwiększyła się, licząc rok do roku, o 28 proc. i osiągnęła liczbę 1,76 mln. Składka przypisana brutto wyniosła 399,1 mln zł – wynika z danych Polskiej Izby Ubezpieczeń – informuje Polska Izba Ubezpieczeń (PIU).

Jak podaje PIU, najczęściej posiadanymi ubezpieczeniami (ponad 1,4 mln) są polisy grupowe, zazwyczaj kupowane przez pracodawców lub przez samych pracowników.

Dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne są w Polsce najczęściej elementem świadczeń socjalnych. Rosnące kolejki do specjalistów i niepewność związana z trwającymi zmianami w ochronie zdrowia, powodują większe zainteresowanie klientów prywatnymi ubezpieczeniami w coraz szerszym zakresie – mówi Dorota M. Fal, doradca zarządu PIU ds. ubezpieczeń zdrowotnych.

Liczba indywidualnych ubezpieczeń zdrowotnych wyniosła na koniec III kw. 2016 r. 350,5 tys. i wzrosła - w porównaniu do III kw. 2015 r. - o 105,8 tys. ubezpieczonych.

Do PIU coraz częściej wpływają pytania od potencjalnych klientów o ubezpieczenia zdrowotne, zawierające świadczenia szpitalne. Rośnie też zainteresowanie polisami lekowymi, które uniezależniają nasze wydatki na leki od zmian związanych z ich refundacją – dodaje Dorota Fal.

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze