Coraz więcej stacji kontroli w CEPiK 2.0
Według najnowszego raportu z działania systemu CEPiK 2.0, we wtorek wykonano 41,5 tys. operacji na dokumentach, w tym wydano 27,1 tys. dowodów rejestracyjnych i pozwoleń czasowych. Wykonano 37146 badań technicznych, z czego 35920 pozytywnych i 1216 negatywnych - poinformował resort cyfryzacji
We wtorek wieczorem rzecznik resortu cyfryzacji Karol Manys poinformował, że coraz więcej stacji kontroli pojazdów podłącza się do systemu CEPiK 2.0.
Coraz więcej stacji kontroli pojazdów podłącza się do systemu #CEPiK2. Na 4,7 tys. wszystkich stacji wczoraj (poniedziałek) brakowało 2,1 tys. Dziś przyłączyło się ponad 600! Ale ciągle brakuje ponad 1,4 tys. - napisał Manys we wtorek wieczorem na Twitterze.
Rzecznik informował też we wtorek, że system CEPiK 2.0 działa, a problemy występują jedynie w pojedynczych miejscach i rozwiązywane są na bieżąco.
System CEPiK działa. W pewnych miejscach dochodzi do pewnych problemów, ale są to pojedyncze miejsca i rozwiązywane są na bieżąco - powiedział we wtorek Manys.
Dodał, że te starostwa, które się zgłaszają po pomoc, otrzymują ją od specjalnego zespołu, który pracuje w Centralnym Ośrodku Informatyki i bez zwłoki reaguje i eliminuje problemy.
W poniedziałek ruszyła nowa edycja systemu Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Media donoszą o problemach w jego funkcjonowaniu w wielu regionach Polski. Wyjaśnień w sprawie funkcjonowania nowego systemu chce PO.
Podczas pierwszego dnia działania nowego systemu CEPiK wystąpiła jedna awaria; miała miejsce rano i została usunięta w ciągu godziny - wynika z raportu zamieszczonego na stronie Ministerstwa Cyfryzacji. Nie wystąpiły błędy krytyczne. Jak dodano, w większości starostw awaria była nieodczuwalna, ponieważ rozpoczynają działanie w poniedziałki o godzinie 9.
Z raportu wynika, że pierwszego dnia funkcjonowania nowego systemu wykonano 39 tys. operacji na dokumentach w bazie CEPiK 2.0, w tym 15,5 tys. wydań dowodów rejestracyjnych i pozwoleń czasowych - dla porównania tydzień wcześniej było to 21,5 tys. Przeprowadzono też ponad 27,7 tys. badań technicznych pojazdów.
Jak dodano, w porozumieniu z resortem cyfryzacji MSWIA na bieżąco analizowało problemy z połączeniami, wynikające z telekomunikacyjnej warstwy sieciowej.
PAP, mw