Tauron i KGHM zbudują ładowarki dla aut elektrycznych
Tauron i KGHM Polska Miedź rozpoczną współpracę w obszarze budowania infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych, rozwoju usługi carsharingu oraz działań proekologicznych. Firmy podpisały w tej sprawie list intencyjny podczas Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego.
Podpisane porozumienie zakłada, w pierwszym etapie, uruchomienie stacji szybkiego ładowania w strategicznych dla KGHM oraz Tauron lokalizacjach. Szybkie stacje ładowania (DC) pozwalają na naładowanie samochodu elektrycznego zaledwie w pół godziny.
Tauron rozwijając swoją ofertę elektromobilności jest otwarty na współpracę z dużymi koncernami przemysłowymi i samorządami. Współpraca z KGHM stanowi dla nas kolejny krok w budowie bazowej sieci infrastruktury ładowania, która ma zapewnić komfort poruszania się samochodem elektrycznym po południowej Polsce. Ponadto liczymy na uzyskanie efektu synergii z dotychczasowych działań obu firm - mówi , cytowany w komunikacie, Filip Grzegorczyk, prezes Tauron Polska Energia.
Jak czytamy w komunikacie, wspólne działania Tauron i KGHM będą dotyczyć również rozwoju carsharingu i poprawy efektywności zużycia energii elektrycznej.
Jeszcze przed grudniowym Szczytem Klimatycznym w Katowicach Tauron uruchomi system 22 terminali ładowania samochodów elektrycznych. Ta bazowa infrastruktura będzie służyła m.in. usłudze carsharingu. Już jesienią użytkownicy będą mogli wypożyczyć jeden z 20 samochodów dostępnych we flocie operatora.
Za prowadzenie działań w zakresie podpisanego listu intencyjnego w Grupie Tauron jest odpowiedzialna spółka Magenta z grupy. Spółka ta powstała w ubiegłym roku z myślą o tworzeniu innowacyjnych rozwiązań produktowych i modeli biznesowych.