Polski JedenŚlad w Lizbonie!
Firma JedenŚlad nawiązała współpracę z kluczową firmą branży food delivery na rynku portugalskim i dostarczy skutery elektryczne Hop.City w Lizbonie, podała Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH). Polską firmę wsparło biuro handlowe PAIH w Lizbonie.
W wyniku ograniczenia działalności konwencjonalnej branży gastronomicznej spowodowanej pandemią, rynek zamówień jedzenia online rozwija się w bardzo szybkim tempie. W Portugalii odpowiedzią na te zmiany są właśnie skutery elektryczne. I to właśnie polska firma będzie kolejnym graczem w tej branży w Portugalii. Biuro PAIH w Lizbonie wsparło firmę w procesie logistycznym, w tym także przy legalizacji pojazdów, tak aby mogły one pełnoprawnie wyjechać na ulice Lizbony – powiedział kierownik biura PAIH w Portugalii, Dariusz Duda.
Przekazanie pojazdów parterowi i zarządzanie nimi z operacyjnego punktu w stolicy Portugalii jest pierwszym etapem współpracy.
Docelowo planujemy uruchomić w Portugalii tzw. „hubless”, dzięki czemu w jeszcze lepszy sposób będziemy mogli zarządzać flotą i kierowcami. Już teraz testujemy ten system na polskim rynku. Jesteśmy pewni, że jeżeli współpraca z naszym zagranicznym partnerem będzie układała się zgodnie z planem, podobny model uruchomimy też w Portugalii – mówi Patrycja Ogrodnik, brand manager w Hop.City.
_Nasze pojazdy świetnie sprawdzają się zarówno w branży gastronomicznej, kurierskiej czy w ramach floty służbowej. Wchodząc na rynek portugalski, w tak specyficznym okresie jak pandemia, wiedzieliśmy, że pojawią się utrudnienia. Bez wsparcia PAIH prawdopodobnie nadal bylibyśmy na etapie planowania transportu– powiedziała Patrycja Ogrodnik.
Zapotrzebowanie na pojazdy marki Hop.City dla branży delivery, w tym food delivery, wzrosło w skali roku i w styczniu br. odnotowało wzrost o 340 proc. rok do roku.
Hop.City to marka polskiej firmy JedenŚlad Sp. z o.o., oferująca m.in. usługę wynajmu pojazdów elektrycznych dla biznesu oraz klientów indywidualnych w modelu sharingowym. Marka posiada własny system i aplikację do bezkluczykowego użytkowania skuterów. Obecnie elektryczne pojazdy dostępne są dla klientów indywidualnych w modelu sharingowym w Polsce oraz dla partnerów biznesowych w kraju i zagranicą, m.in. w Rumunii i Wielkiej Brytanii.
ISBnews/RO
CZYTAJ TEŻ: Dziecko uczy się zdalnie? Rodzicu - masz prawo do zasiłku!