Dziennikarze "Wyborczej" protestują przeciw planom Agory
W środę informowaliśmy, że Zarząd Agory podjął decyzję o rozpoczęciu procesu przeglądu opcji strategicznych działalności internetowej grupy, ujawniając opóźnioną informację poufną. Agora poinformowała też o połączeniu segmentu Prasa z pionem Gazeta.pl w jeden obszar biznesowy
Protesty dziennikarzy
Portal Wirtualnemedia.pl dotarł do stanowiska, jakie kierownictwo „Wyborczej” przesłało w środę do zarządu Agory. Nie akceptuje planów połączenia segmentów oraz zwolnienia redaktor naczelnego „GW” - Jerzego Wójcika.
„To samobójcze uderzenie w etos Wyborczej, osłabianie najsilniejszej w polskich mediach marki, która w oczywisty sposób jest dla Agory najcenniejszym dobrem. To potrójny błąd: etyczny, polityczny i biznesowy” - wymieniają autorzy listu.
Protesty wynikają także z braku informacji o sposobie przeprowadzenia połączenia. Dziennikarze zwracają uwagę, że o takich wiadomościach dowiadują się jako ostatni.
Nie będzie zwolnień?
W środę związki zawodowe działające w Agorze spotkały się z zarządem.
Agora jest m.in. większościowym właścicielem sieci kin Helios, spółki Next Film, zajmującej się produkcją i dystrybucją filmową oraz AMS działającej na rynku reklamy zewnętrznej, a także wydawcą „Gazety Wyborczej” i czasopism oraz portali i serwisów internetowych. Grupa jest ponadto właścicielem trzech lokalnych radiostacji muzycznych i większościowym współwłaścicielem ponadregionalnego radia Tok FM. Działa na rynku książek, wydawnictw muzycznych i filmowych oraz gastronomicznym.
Czytaj też: Agora chce połączyć „Gazetę Wyborczą” i Gazeta.pl
ISBnews, WirtualneMedia/KG