AKTUALIZACJA
KGHM ma nowego prezesa
Rada nadzorcza KGHM podjęła decyzję o powołaniu do zarządu spółki pięciu członków; Andrzejowi Szydło powierzono funkcję prezesa - poinformował w środę w komunikacie giełdowym KGHM.
W środę rada nadzorcza KGHM zdecydowała o powołaniu do zarządu pięciu członków: Andrzeja Szydło, któremu powierzono funkcję prezesa KGHM Polska Miedź; Piotra Stryczka na wiceprezesa ds. korporacyjnych; Mirosława Laskowskiego na wiceprezesa ds. produkcji; Zbigniewa Bryję na wiceprezesa ds. rozwoju oraz Piotra Krzyżewskiego na wiceprezesa ds. finansowych.
»» O biznesie KGHM czytaj tutaj:
KGHM zamknął rok dużym wzrostem produkcji miedzi
Małe reaktory nadal w planach KGHM
Szydło jest związany z KGHM od wielu lat. Był między innymi dyrektorem Huty Miedzi Głogów.
Stryczek to w przeszłości m.in. prezes Automatyka Miedź. Laskowski to m.in. były dyrektor Zakładów Górnicze „Rudna”, wiceprezes KGHM ds. produkcji na przełomie 215-2016 roku.
Bryja od połowy lutego był p.o. prezesa KGHM, w przeszłości pełnił liczne funkcje dyrektorskie w spółce.
Jak podał KGHM w komunikacie, w środę - jeszcze przed ogłoszeniem nowego składu zarządu - spółka otrzymała oświadczenie Bryi o rezygnacji z delegowania do czasowego wykonywania czynności prezesa zarządu oraz wiceprezesów ds.: finansowych, korporacyjnych i rozwoju, a także z pełnienia funkcji członka rady nadzorczej spółki.
13 lutego 2024 r. walne zgromadzenie wymieniło radę nadzorczą KGHM, a ta odwołała zarząd i delegowała swojego członka Zbigniewa Bryję do czasowego pełnienia funkcji prezesa i członków zarządu.
14 lutego ogłoszono konkurs na prezesa i członków zarządu. Kandydatury miały być składane do 29 lutego. Od 6 marca rada nadzorcza miała zacząć rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami.
Grupa Kapitałowa KGHM Polska Miedź jest producentem miedzi i srebra rafinowanego na świecie. Spółka prowadzi działalność poszukiwawczo-wydobywczą oraz hutniczą. Firma posiada aktywa na trzech kontynentach. Skupia się na wydobyciu rud, produkcji miedzi i innych metali nieżelaznych. Skarb Państwa ma 31,79 proc. akcji firmy.
PAP, sek
»» O bieżących wydarzeniach w gospodarce i finansach czytaj tutaj:
W UE koniec z zakupami uzbrojenia na własną rękę?