Z PGNiG odejdzie 1000 pracowników - to 11 proc. wszystkich zatrudnionych w spółce
Chęć skorzystania z programu dobrowolnych odejść z PGNiG zgłosiło około 1000 pracowników - poinformowało Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) podczas konferencji prasowej.
W sierpniu w PGNiG ogłoszono program dobrowolnych odejść (PDO). W okresie jego obowiązywania od 10 września do 31 października chęć skorzystania z PDO zgłosiło około 1000 pracowników, co stanowi 11 proc. zatrudnienia w PGNiG.
Poinformowano również, że dotychczasowa reorganizacja PGNiG objęła centralę oraz oddziały spółki. Zmiany polegały na spłaszczeniu struktury organizacyjnej poprzez zlikwidowanie biur w departamentach, znacznej redukcji stanowisk kadry zarządzającej oraz połączeniu działów o podobnych kompetencjach i zlikwidowaniu stanowisk o zbliżonych zakresach obowiązków.
W wyniku redukcji zatrudnienie na stanowiskach kierowniczych zmalało o 298 osób (przed zmianą 677 osób).
Giełdowa spółka PGNiG zajmuje się poszukiwaniami i eksploatacją złóż gazu ziemnego i ropy oraz importem, magazynowaniem, obrotem i dystrybucją paliw gazowych i płynnych. Spółka jest liderem
rynku gazu w Polsce. Ma 96 koncesji na poszukiwanie i rozpoznanie złóż ropy i gazu (także niekonwencjonalnego) oraz 225 koncesji na wydobycie ropy i gazu ze złóż konwencjonalnych. PGNiG ma licencje poszukiwawcze m.in. w Egipcie, Libii i Pakistanie.
(PAP)
pr/ jtt/ amac/