Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Bank PKO osiąga dobre zyski: Jaki będzie kolejny rok?

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 17 listopada 2015, 07:54

  • 0
  • Powiększ tekst

PKO Bank Polski w III kwartale 2015 roku osiągnął zysk netto lepszy niż w poprzednim kwartale, jednak gorszy niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Jak powiedział Zbigniew Jagiełło, Prezes Zarządu PKO Banku Polskiego S.A., sytuacja ta jest typowa dla rozwoju systemu bankowego w Polsce, którego rentowność rok do roku się zmniejsza. Jak przewiduje prezes banku, zgodnie z obowiązującym trendem wyniki spółki w 2016 roku również nie będą lepsze od tych tegorocznych.

– Będziemy się starali, by w każdym kwartale nasze rezultaty odzwierciedlały potrzebę dobrego wyniku krótkoterminowego, a równocześnie budowały podstawę do rozwoju w kolejnych kwartałach i latach. Na słabsze wyniki sektora bankowego w roku 2015 i 2016 wpływają głównie czynniki zewnętrzne, m.in. niskie stopy procentowe i spadające przychody odsetkowe banków. Różnego rodzaju regulacje powodują, że przychody pozaodsetkowe są również mniejsze, a nasz rozwój gospodarczy wyhamowuje.

Wydaje się jednak, że nasz kraj cechuje duża stabilizacja rozwoju PKB rok do roku i ciężko dostrzec czynniki, które spowodowałyby, że wzrost gospodarczy Polski będzie istotnie różnił się od tegorocznego, prognozowanego na poziomie 3,3%-3,4% – opisuje Jagiełło.

eNewsroom/ as/

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze