Informacje

fot. FreeImages.com/Gordana Mirkovic
fot. FreeImages.com/Gordana Mirkovic

UE chce wycofać się z sankcji wobec Rosji?

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 17 maja 2016, 15:28

    Aktualizacja: 17 maja 2016, 15:45

  • 1
  • Powiększ tekst

Prominentny niemiecki polityk w jednym z wywiadów powiedział, że w Europie zauważalny jest znaczący wzrost sprzeciwu w stosunku do sankcji wobec Rosji. Dodał, że sam zalicza się do przeciwników tego rozwiązania.

Ten polityk to Frank–Walter Steinmeier, minister spraw zagranicznych Niemiec, który temat sankcji wobec Rosji poruszył w wywiadzie dla „Tagesspiegel”.

– Widzimy, że sprzeciw w UE wobec przedłużenia sankcji wobec Rosji wzrasta i że wypracowanie wspólnego stanowiska będzie tym razem trudniejsze niż w zeszłym roku – powiedział Steinmeier

– Postępujemy tak, jakby udział Rosji w międzynarodowych gremiach był prezentem dla tego kraju, i zapominamy, że odpowiedzialne partnerstwo z Rosją jest też w naszym interesie – dodał polityk.

Dyplomata w wywiadzie poinformował również, że Niemcy będą zabiegać o uzyskanie wspólnego stanowiska wobec sankcji przez wszystkie państwa członkowskie Unii Europejskiej. Wyraźnie zaznaczył też, że zalicza się do przeciwników polityki izolacji wobec Rosji.

Unia Europejska wprowadziła sankcje wobec Rosji w 2014 roku jako odpowiedź na agresję mocarstwa wobec Ukrainy. Ostatnio przedłużono je pod koniec 2015 roku – na kolejne sześć miesięcy.

>> Czytaj również: PARP przeznaczy 100 mln złotych na promocję polskich marek!

Powiązane tematy

Komentarze