Informacje

LOT uruchamia kolejne połączenia z Ukrainą

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • 1 grudnia 2016
  • 12:09
  • 1
  • Tagi: biznes LOT połączenia lotnicze Ukraina Warszawa
  • Powiększ tekst

PLL LOT od lutego 2017 r. uruchomi bezpośrednie połączenie na lotnisko Kijów -Żuliany - podał w czwartek PAP rzecznik LOT Adrian Kubicki. Linia obecnie lata na podkijowskie lotnisko Boryspol. W sumie LOT zaoferuje 20 rejsów między Warszawą a Kijowem tygodniowo.

LOT uruchomia bezpośrednie połączenie na centralne lotnisko Kijowa znajdujące się w dzielnicy Żuliany. Połączenie ruszy 26 lutego i będzie wykonywane najpierw sześć, a następnie siedem razy w tygodniu. Razem z połączeniami do Kijowa-Boryspol, które realizujemy dwa razy dziennie, będziemy oferować od przyszłego roku 20 rejsów między Warszawą a Kijowem tygodniowo - powiedział rzecznik i dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej PLL LOT Adrian Kubicki.

Rejsy do kijowskiego lotniska Żuliany obsługiwane będą przez samolot Embraery 195, który na pokład może zabrać 112 pasażerów.

Lotnisko Żuliany uznawane jest za centralne lotnisko Kijowa. Jako jedyna linia lotnicza z Unii Europejskiej możemy zaoferować codzienne rejsy z tego portu do naszego hubu w Warszawie. Dzięki temu pasażerowie zaczynający swoją podróż na lotnisku Żuliany mają dostęp całej siatki ponad 60 połączeń LOT-u - powiedział Kubicki.

Oprócz Kijowa i Charkowa, polski przewoźnik lata jeszcze do Odessy i Lwowa. Kubicki przypomina, że w marcu tego roku przewoźnik uruchomił połączenie do Charkowa, które – jak mówi - "szybko okazało się sukcesem".

Ukraina to jeden z najważniejszych rynków w Europie Środkowo-Wschodniej polskiego przewoźnika. A ukraińscy pasażerowie potrzebują dostępu do hubu, który oferuje im bezpośrednie połączenia do głównych miast w Europie i na świecie, a Warszawa jest dziś największym hubem w Europie Środkowo-Wschodniej - tłumaczy.

Jak podkreślił rzecznik PLL LOT, uruchomienie połączenia do Kijowa-Żuliany wpisuje się w strategię rentownego wzrostu, jaką LOT wdraża w życie od początku 2016 roku.

Od 2017 LOT planuje dalszy rozwój połączeń - w kwietniu przewoźnik uruchomi bezpośrednie rejsy do nowych miast w USA - do Newark i Los Angeles zwiększając tym samym ofertę podróży za Atlantyk. PLL LOT przez pierwszych 11 miesięcy tego roku przewiózł 5 mln pasażerów. To rekord w historii linii. Przewoźnik w tym roku uruchomił 23 nowe połączenia, w tym do Tokio i Seulu.

PAP, MAS

Komentarze