Informacje

Źródło: http://piechocinski.blog.onet.pl
Źródło: http://piechocinski.blog.onet.pl

Piechociński wzywa samorządowców PSL do dyskusji nt. przedsiębiorczości

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 11 maja 2013, 14:16

  • Powiększ tekst

Prezes PSL Janusz Piechociński na sobotnim posiedzeniu rady naczelnej Stronnictwa wezwał polityków samorządowych tej partii do przeprowadzenia dyskusji na temat wsparcia przedsiębiorczości na nadzwyczajnych posiedzeniach rad gmin, powiatów i sejmików województw.

Głównym tematem obradującej w sobotę w Warszawie rady naczelnej PSL jest gospodarka.

Lider ludowców podkreślił, że Stronnictwo poszukuje partnerów "w poszerzaniu i modyfikowaniu otoczenia przedsiębiorczości" i zachęcał do przeprowadzenia "narodowej debaty o przedsiębiorczości.

"Wzywam radę naczelną do podjęcia uchwały zobowiązującej każdego radnego, wójta starostę i marszałka PSL, aby w trybie pilnym wniósł o zwołanie rady gminy powiatu i województwa z jednym, nadzwyczajnym punktem: dyskusja o przedsiębiorczości"

- mówił Piechociński.

Jak wyjaśnił dyskusja powinna dotyczyć relacji między samorządem a przedsiębiorcami i możliwości wsparcia przedsiębiorczości.

Jego zdaniem należy dyskutować o tym "jakie powinności ciążą na samorządzie, jeśli chodzi o przygotowanie oferty dla polskiej przedsiębiorczości".

"Bardzo proszę, apeluję, abyśmy do końca lipca zrealizowali te nadzwyczajne posiedzenia, kontakty na szczeblu samorządowym z przedsiębiorcami"

- dodał prezes PSL.

Jak zaznaczył, konkluzje z dyskusji przeprowadzonych w samorządach będą przedmiotem analizy i dadzą podstawę do ewentualnych propozycji ustawowych.

Minister gospodarki zapowiedział, że wkrótce wspólnie z ministrem pracy i polityki społecznej Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem przedstawi "do dyskusji i akceptacji społecznej zupełną reorganizację funkcjonowania urzędów pracy".

Jak wyjaśnił, do urzędów pracy powinni się zgłaszać pracodawcy, a urzędy powinny znajdować środki publiczne, w tym także unijne, za które konkretny kandydat nadający się na przyszłe miejsce pracy będzie doszkolony.

Lider PSL podkreślił, że pomysłu nie da się zrealizować bez "pełnej symbiozy i wspólnego działania" pomiędzy samorządem i rządem.

(PAP), on

 

POLECAMY wSklepiku.pl: "Kongres PSL 19-21 styczeń 1946"

Powiązane tematy

Dotychczasowy system zamieszczania komentarzy na portalu został wyłączony

Przeczytaj więcej

Dziękujemy za wszystkie dotychczasowe komentarze i dyskusje.

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych.