PKP Intercity ogranicza liczbę pasażerów
PKP Intercity ograniczyło liczbę pasażerów w pociągach - zajętych może być najwyżej połowa miejsc siedzących, wprowadziło obowiązkową rezerwację miejsc, a każdy skład jest dezynfekowany i czyszczony po zakończeniu przejazdu.
Spółka wprowadziła te działania, aby przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się pandemii.
Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem Rady Ministrów z 16 października tego roku, obecnie w pociągach PKP Intercity zajętych może być jednocześnie co najwyżej 50 proc. miejsc siedzących.
CZYTAJ TEŻ: Co decyduje o zakażeniu COVID-19? Ten czynnik jest kluczowy
Pasażerowie mogą zajmować dowolne miejsca w obrębie posiadanej klasy wagonu z zachowaniem dystansu od pozostałych podróżnych, bez względu na miejsce wskazane na zakupionym bilecie.
Na pokładach pociągów obowiązuje zakrywanie ust i nosa podczas trwania całej podróży.
PKP Intercity podkreśla, że w trosce o bezpieczeństwo podróży, nadal konieczny jest ścisły nadzór nad poziomem zajętości miejsc nie tylko w poszczególnych relacjach, ale także na każdym odcinku podróży. Dlatego też cały czas obowiązuje wprowadzona w czerwcu obowiązkowa rezerwacja miejsc we wszystkich pociągach.
CZYTAJ TEŻ: Austria wprowadza całkowity lockdown w związku z epidemią
Stale kontrolowana jest frekwencja we wszystkich pociągach, a w przypadku zwiększonego zainteresowania połączeniami, w miarę możliwości podejmowane są decyzje o wzmocnieniu ich dodatkowymi wagonami oraz dostosowaniu składów do bieżącego obłożenia w pociągach.
Pod koniec września tego roku PKP Intercity zmieniło zasady rezerwacji miejsc w pociągach. Nowe rozwiązanie pozwala na równomierne rozmieszczenie zamówionych miejsc w wagonach. W pierwszej kolejności w wagonie lub pociągu rezerwowane są skrajne miejsca w kolejnych przedziałach. Po zajęciu tych miejsc dopełniane są kolejne przedziały. W efekcie podróżni będą rozmieszczani w miarę równomiernie we wszystkich wagonach.
CZYTAJ TEŻ: Spór o Świątek. Wyłożyli milion, żądają zwrotu
PKP Intercity informuje, że w związku z pandemią, każdy skład przewoźnika jest dezynfekowany i czyszczony po zakończeniu przejazdu. Od marca do września 2020 wykonano ponad 225 tysięcy dezynfekcji.
PAP/RO