Analizy

W czwartek złoty zaliczył spokojną sesję

źródło: Polska Agencja Prasowa

  • 16 kwietnia 2015
  • 17:26
  • 1
  • Tagi: CHF dolar EUR Euro PLN USD złotówka
  • Powiększ tekst

Czwartkowa sesja przebiegała spokojnie dla złotego - ocenili analitycy. Zaznaczyli jednak, że sytuacja może się zmienić w piątek, gdy na rynek napłyną dane zza oceanu. Po godz. 16.30 euro kosztowało 4,02 zł, dolar 3,76 zł, a frank 3,90 zł.

"W trakcie dzisiejszej sesji złoty nie zanotował większych zmian wobec zagranicznych dewiz stabilizując się po wczorajszej lekko podwyższonej zmienności wynikającej z posiedzeń Europejskiego Banku Centralnego oraz Rady Polityki Pieniężnej" - ocenił analityk Domu Maklerskiego BOŚ Konrad Ryczko.

"Przez większą część sesji notowania powiązane ze złotym oscylują blisko punktów odniesienia, pomimo iż na szerokim rynku widoczna była pewna nerwowość związana z trwającymi negocjacjami z Grecją" - dodał.

Analityk DM BOŚ zaznaczył, że fakt ten został jednak dość skutecznie zniwelowany przez kolejne słabe dane makro z USA, które przełożyły się na osłabienie dolara amerykańskiego.

Piotr Popławski z Banku BGŻ powiedział, że w piątek dla złotego ważną informacją będzie publikacja danych o inflacji w USA.

"Wraz z całym pakietem danych przemawiających przeciw podwyżkom stóp w USA mogą mieć wpływ na notowania dolar/złotego" - ocenił.

PAP, sek

Komentarze