
Nowe badania: w firmach szwankuje komunikacja
53 proc. pracowników oczekuje od swoich przełożonych lepszej komunikacji w pracy, a 23 proc. wskazuje na empatię - wynika z raportu firmy Grafton Recruitment. Pracownicy doceniają również u szefów sprawną organizacje oraz kreatywność.
Według dyrektor zarządzającej Grafton Recruitment Joanny Wanatowicz niezrozumienie poleceń przełożonych prowadzi do nasilenia frustracji u pracowników. Wprawdzie firmy podkreślają, jak ważna jest klarowna komunikacja, jednak badania pokazują, że ponad połowa firm musi popracować nad tą kwestią - stwierdziła Wanatowicz.
Badanie potwierdziło, że 53 proc. pracowników oczekuje od swoich przełożonych skutecznej komunikacji w pracy, a 23 proc. wskazuje na empatię. Pracownicy zwracają także uwagę u swoich szefów na umiejętności organizacyjne (15 proc.) oraz kreatywność (8 proc.).
Z badania wynika, że 48 proc. pracowników ceni sobie zaufanie w pracy, natomiast feedback (z ang. informacja zwrotna - PAP) od przełożonego i możliwość rozwoju na poziomie 17 proc. Pracownicy doceniają również energiczność swoich przełożonych (18 proc.)
Eksperci dodali, że na dobre relacje między pracownikiem a przełożonym wpływa poczucie docenienia przez szefa (35 proc.). Ankietowani odpowiedzieli także, że oczekiwaliby od lidera indywidualnego podejścia (24 proc.), motywacji (23 proc.) i wiedzy (18 proc.).
„Nadal można spotkać się z opinią, że chwalenie pracownika otwiera pole do roszczeń, podczas gdy jest dokładnie odwrotnie. Negatywnie nacechowane komunikaty zapamiętujemy znacznie dłużej. Jeśli atmosfera w pracy jest trudna i otrzymujemy negatywny feedback, pamiętamy go dużo bardziej. Właśnie dlatego, dla równowagi, warto jest doceniać pracowników i nie bać się, że pochwał będzie zbyt wiele” – zaznaczyła Agata Naklicka, regional manager w Grafton Recruitment.
PAP/bz
»» O bieżących wydarzeniach w gospodarce i finansach czytaj tutaj:
Projekt „Likwidacja”. Koniec z finansowaniem PFN
Ale idzie awantura! Rząd chce zakazu wielu typów polowań
Ile zarabiają Niemcy? Kwoty robią wrażenie
Afrykańskie państwo dotarło do żyły złota. Dosłownie
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.