Informacje

fot. protestrolnikow.pl
fot. protestrolnikow.pl

Rotacyjny protest przed kancelarią premiera: około 20 rolników spędziło tam noc z piątku na sobotę

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 21 lutego 2015, 09:32

  • 0
  • Powiększ tekst

Około 20 rolników, w tym jedna kobieta, spędziło noc z piątku na sobotę przed kancelarię premiera. Rano, zmęczeni i zziębnięci grzali się w największym namiocie ustawionym naprzeciw KPRM. Więcej będzie nas od poniedziałku - mówił PAP Waldemar Golder z Lubawy.

Waldemar Golder z Lubawy z telefonem przy uchu i dużym notesem na kolanach wydzwaniał kolejnych rolników, którzy mieliby wziąć udział w proteście; ma on charakter rotacyjny.

"Do poniedziałku żadnych rozmów nie będzie, jest weekend. Musimy utrzymać protest do tego czasu w takiej liczbie, jak jest, a po niedzieli akcja się nasili. Wtedy będzie więcej ludzi i będziemy próbowali rozmawiać" - powiedział Golder.

Wcześniej rolnicy informowali, że ich akcja zakończy się dopiero wtedy, gdy rząd spełni ich postulaty. Protestujący rolnicy domagają się odszkodowań za straty w uprawach spowodowane przez dziki, interwencji na rynkach wieprzowiny i mleka oraz zakazu sprzedaży ziemi cudzoziemcom.

Naprzeciwko KPRM przy Alejach Ujazdowskich protestujący rolnicy rozstawili trzy namioty oraz kuchnię polową. W sobotę rano w kuchni już coś się gotowało. W pobliżu rolnicy składowali zapasy, przywiezione właśnie ciężarówką - ziemniaki, kapustę kiszoną, kiełbasę.

W czwartek w Warszawie odbyły się dwie manifestacje rolników z NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność" i OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych. Uczestniczyło w nich kilka tysięcy osób.

DOSSIER Przebieg rolniczych protestów, komentarze czytaj tutaj:

Rolnicy protestujący przed KPRM chcą tam spędzić kolejną noc. Resort rolnictwa usztywnia stanowisko i żąda likwidacji pikiety

Rolnicy do władzy: wóz albo przewóz

Komorowski o protestujących rolnikach: „oderwani od realiów”

Rolnicze związki w kolejce do blokad dróg. Ale postulaty te same

Czy to rolnicy wysadzą protestami rząd? Na wsi buzuje nie na żarty...

Sondaż: polski rolnik to nowoczesny tradycjonalista, dla którego internet jest narzędziem codziennej pracy

PAP, sek

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze