Informacje

Glapiński: za ok. dwóch tygodni szczegółowe informacje ws. kredytów frankowych

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 8 lutego 2017, 16:28

  • 5
  • Powiększ tekst

Za ok. dwóch tygodni będzie można przedstawić bardziej szczegółowe informacje dotyczące kredytów frankowych - zapowiedział podczas konferencji prasowej po posiedzeniu RPP prezes Narodowego Banku Polskiego prof. Adam Glapiński.

Glapiński pytany był, czy nie sądzi, że trzeba wywrzeć większą presję na banki, aby zmniejszały wolumen kredytów walutowych. Prezes NBP powiedział, że grupa robocza zawiązana przy Komitecie Stabilności Finansowej zakończyła pierwszy etap prac, przedstawiła swoje propozycje w wiążący sposób dla KNF-u i dla ministerstwa finansów.

One są w tej chwili przygotowywane, to się dokonuje w konsultacji ze Związkiem Banków Polskich, z bankami. Banki z kolei same też - te zainteresowane, obciążone tymi hipotekami frankowymi - też się porozumiewają, razem pracują, przygotowują pewne rozwiązania - powiedział.

Myślę, że za jakieś dwa tygodnie będzie można przedstawić () podkomisji w parlamencie () a także panu prezydentowi, z którego inicjatywy to się zaczęło, już bardziej szczegółowe informacje - dodał.

Zapewnił, że jego zdaniem "banki pójdą mocno, w te rozwiązania () i to w znaczący sposób spuści powietrze z całego problemu” - powiedział.

Na podst. PAP

Powiązane tematy

Komentarze