Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

USA: Ceny paliw spadają. Powodem jest huragan

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 29 października 2012, 08:26

  • 0
  • Powiększ tekst

Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku
spadają - podają maklerzy. Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na grudzień na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 85,78 USD, po spadku o 50 centów.

Brent w dostawach na grudzień na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zniżkuje o 42 centy do 109,13 USD za baryłkę. Ceny benzyny wzrosły w USA o 1,9 proc. To reakcja na zbliżający się huragan Sandy.

W związku ze zbliżającym się do wschodniego wybrzeża USA huraganem Sandy prezydent Barack Obama ogłosił w niedzielę wieczorem czasu miejscowego stan wyjątkowy w stolicy kraju, Waszyngtonie. O wprowadzenie stanu wyjątkowego w stolicy kraju zwrócił się do prezydenta burmistrz Waszyngtonu Vincent Gray. Dzięki temu władze miasta będą mogły korzystać ze środków federalnych na walkę z żywiołem.

W poniedziałek w Waszyngtonie będą zamknięte urzędy i szkoły. Podjęto także decyzję o zawieszeniu wczesnego głosowania w nadchodzących wyborach prezydenckich, które miało rozpoczynać się w Waszyngtonie właśnie w poniedziałek.

Wcześniej stan wyjątkowy ogłosili na terenie swoich stanów gubernatorzy Nowego Jorku, New Jersey, Connecticut, Massachusetts, Wirginii, Maryland i Pensylwanii. Według meteorologów, huragan Sandy, który wcześniej na Karaibach zabił co najmniej 67 osób, w poniedziałek uderzy we wschodnie wybrzeże USA. W tym roku ropa w USA staniała o 13,0 proc. (PAP)

aj/ asa/ mki/

Powiązane tematy

Komentarze