Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Mgła paraliżuje lotniska. Znowu

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 19 listopada 2012, 09:06

    Aktualizacja: 19 listopada 2012, 09:09

  • 0
  • Powiększ tekst

Poranna mgła - już kolejny dzień - uniemożliwia wykonywanie operacji lotniczych na lotnisku Kraków Airport. Opóźnione są odloty do Warszawy, Poznania, Gdańska i Monachium, a samolot do Amsterdamu odleciał z katowickich Pyrzowic.

Jak poinformowała rzecznik portu Urszula Podraza, widoczność na pasie startowym wynosi obecnie ok. 100 metrów. Warunki atmosferyczne mają się poprawić ok. godz. 10.

Pierwsze samoloty przylatujące z innych portów są spodziewane w Krakowie ok. godz. 8.20. Jeżeli warunki nie poprawią się, zostaną one przekierowane do innych portów, przede wszystkim Pyrzowic. Krakowskie lotnisko z poranną i wieczorną mgłą borykało się w piątek i sobotę. W niedzielę funkcjonowało normalnie.

Mgła utrudnia także funkcjonowanie lotniska Szczecin-Goleniów. "Przez mgłę nie wylądował o czasie samolot z Warszawy. Maszyna jest spodziewana z ok. dwugodzinnym opóźnieniem" - powiedział
rzecznik lotniska Krzysztof Domagalski. "Pogoda się poprawia, opóźniony samolot z Warszawy spodziewany jest ok. godz. 10.30, 20 minut później powinien odlecieć do Warszawy" - dodał Domagalski.

Około południa planowane są kolejne loty na trasie Warszawa-Goleniów, te już powinny odbyć się zgodnie z rozkładem.

To już kolejny raz, kiedy zwyczajne zjawisko atmosferyczne paraliżuje nowoczesne, "zmodernizowane na Euro 2012" lotnisko w Polsce. Pytanie tylko jak to możliwe, że porty lotnicze w innych krajach funkcjonują normalnie mimo, iż mgła nie jest specyficznie Polskim zjawiskiem?

(PAP)

rgr/ rda/ as/

Powiązane tematy

Komentarze