Informacje

Jarosław Kaczyński przemawia na konwencji PiS w Katowicach fot.PAP/ Andrzej Grygiel
Jarosław Kaczyński przemawia na konwencji PiS w Katowicach fot.PAP/ Andrzej Grygiel

Jarosław Kaczyński: powstaje projekt dla Polski

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 3 lipca 2015, 18:16

  • 0
  • Powiększ tekst

Musimy przywrócić normalność, polityka nie jest niczym złym, polityka jest po to, żeby realizować dobre projekty. Na kampanię wyborczą do parlamentu będziemy gotowi z konkretnym, szczegółowym programem, co chcemy uczynić dla Polski - zapewniał w piątek w Katowicach prezes PiS Jarosław Kaczyński na wstępie trzydniowej konwencji programowej PiS.

Prezes PiS podkreślał, że program jest potrzebny i "trzeba wiedzieć nie tylko, że w różnych dziedzinach naszego życia społecznego, publicznego jest źle, ale trzeba też wiedzieć, jak to zmienić".

"O tym będziemy rozmawiać, o tej zmianie, zmianie konkretnej, rozłożonej na problemy, etapy, będziemy dyskutować" - dodał Kaczyński.

"Jestem przekonany, że gdy w końcu sierpnia, we wrześniu, w październiku będzie trwała kampania wyborcza, będziemy gotowi" - zapewnił.

Według niego, będzie wtedy gotowy konkretny projekt. "W miarę możliwości szczegółowy projekt, tego wszystkiego, co chcemy uczynić dla Polski, w interesie Polaków, w interesie naszej przyszłości" - powiedział Kaczyński.

"Musimy przywrócić normalność, polityka nie jest niczym złym, polityka jest po to, żeby realizować interes wspólny, aby realizować dobre projekty. O tych projektach trzeba mówić, trzeba dyskutować i się spierać, o te projekty powinny się spierać główne siły polityczne w naszym kraju" - powiedział Jarosław Kaczyński.

Stwierdził, że PiS wielokrotnie próbował taki sposób uprawiania polityki wprowadzić do życia publicznego w Polsce. "To nasze dzisiejsze spotkanie, mówię o jego kształcie, jest podobne do spotkań, które odbywaliśmy już od przynajmniej 2009 roku" - dodał Kaczyński.

Według prezesa PiS potrzebne jest przywrócenie polskiej polityce wymiaru merytorycznego.

"Z tym merytorycznym wymiarem jest w ostatnich latach, a może w ostatnich 25 latach, duży problem, w ostatnich latach te kwestie zostały bardzo, ale to bardzo odsunięte i zastąpione przez różnego rodzaju gry, widowiska, eventy, jak to się dzisiaj mówi, a to wszystko, co stanowi o prawdziwym sensie prowadzenia polityki, zostało poza politykę wyprowadzone" - powiedział Kaczyński.

PAP, sek

Powiązane tematy

Komentarze