Już po raz szósty przyznano Złote Laury Super Biznesu
Redakcja “Super Biznesu” już po raz szósty wręczyła Złote Laury, prestiżowe nagrody ekonomiczne. To wyróżnienie przyznawane osobom, instytucjom i przedsiębiorstwom za działalność przynoszącą szczególne korzyści polskiej gospodarce.
Statuetki zostały rozdane 30 września na uroczystej gali w Pałacu Prymasowskim w Warszawie.
Wieczorem 30. września odbyła się uroczysta gala Zloty Laur „Super Biznesu”. Wśród gości pojawił się między innymi wicepremier i minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński, minister rozwoju i finansów Jerzy Kwieciński, minister energii Krzysztof Tchórzewski. Tego dnia najważniejsi jednak byli laureaci, którzy odebrali statuetki za swoje zaangażowanie w rozwój polskiego biznesu. Uroczystość uświetnił koncert Andrzeja Jagodzińskiego i Agnieszki Wilczyńskiej.
W kategorii „Kultura i biznes”zwycięzcą został KGHM Polska Miedź SA. Firma otrzymała wyróżnienie za stałe budowanie pozycji biznesowej w oparciu nie tylko o wskaźniki ekonomiczne, lecz także poprzez wspieranie polskiego dziedzictwa narodowego. Nagrodę wręczył wicepremier Piotr Gliński.
- Jest niezwykle ważne, że różne sektory biznesu się ze sobą łączą i wspólnie tworzą synergię, dzięki której rozwija się gospodarka i społeczeństwo. Społeczna odpowiedzialność biznesu uosabiająca się w mecenacie kulturowym jest niezwykle istotna. Nie byłoby tego jednak bez sukcesów gospodarczych – powiedział, wręczając Złoty Laur dla KGHM, wicepremier Piotr Gliński.
W kategorii „Technologia i biznes”trafiła do PGE Polska Grupa Energetyczna. Kapituła zdecydowała się na wyróżnienie spółki za budowę czempiona energetyczno-technologicznego i inwestowanie w najnowocześniejsze rozwiązania. Prestiżową statuetkę na ręce prezesa Henryka Baranowskiego złożył minister energii Krzysztof Tchórzewski.
Nagrodę w kategorii „Biznes i medycyna” otrzymała firma GSK. Za konsekwentne i zwiększające się zaangażowanie w rozwój gospodarki Polski. Nagrodę wręczył Sebastian Skuza, podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Prezes BGK Beata Daszyńska-Muzyczka przekazała w ręce Grupy Lotos SA statuetkę w kategorii „Inicjatywa społeczna”. Spółka została doceniona za program „Piłkarska przyszłość z Lotosem”, którego celem jest upowszechnianie piłki nożnej wśród najmłodszych.
W kategorii „Wspieranie Rozwoju Przedsiębiorczości” zwycięzcą została Grupa Lux Med. Wyróżnienie zostało wręczone za budowę największej, ogólnopolskiej sieci stomatologicznej oferującej pacjentom kompleksową opiekę dentystyczną oraz za wspieranie innowacyjnych startupów. Nagrodę odebrała Anna Rulkiewicz, prezes Grupy Lux Med.
Szósta statuetka Złotego Laura „Super Biznesu” przyznana została w kategorii „Społeczna Odpowiedzialność Biznesu” dla Grupy Ergo Hestia, za założenie Fundacji o nazwie Artystyczna Podróż Hestii, która promuje młodych polskich artystów.
W kategorii „Innowacyjność” zwyciężył Totalizator Sportowy. Doceniono dostosowywanie produktów do oczekiwań klientów i wejście na rynek e-commerce. Statuetkę wręczył minister inwestycji i rozwoju oraz finansów, Jerzy Kwieciński.
Osobowością roku został Zbigniew Jagiełło, prezes największego Polskiego banku PKO BP. W uzasadnieniu nagrody, którą wręczał Paweł Borys, prezes PFR można było usłyszeć m.in.: „Gdy 10 lat temu obejmował stery PKO BP, zastał bank tradycyjny, papierowy. Dzisiaj kieruje instytucją w pełni cyfrową. Zbigniew Jagiełło postawił na rozwój technologiczny i dokonał niewyobrażalnej dekadę temu transformacji. Stworzył nowoczesną, potężną a zarazem zwinną firmę technologiczną z licencją bankową.”
Lista nagrodzonych Złotymi Laurami 2019:
Innowacyjność: Totalizator Sportowy Kultura i Biznes: KGHM Polska Miedź SA, Biznes i Medycyna: GSK Społeczna Odpowiedzialność Biznesu: Grupa Ergo Hestia Wspieranie Rozwoju Przedsiębiorczości: Grupa Lux Med Inicjatywa Społeczna: Grupa LOTOS SA Technologia i Biznes: PGE Polska Grupa Energetyczna Osobowość Roku: Zbigniew Jagiełło, prezes PKO Banku Polskiego