Odchodzi wiceprzewodniczący RN Grupy Azoty
Wojciech Krysztofik zrezygnował z funkcji członka rady nadzorczej i wiceprzewodniczącego rady nadzorczej Grupy Azoty ze skutkiem od 11 lutego 2024 roku - poinformowała spółka w poniedziałkowym komunikacie giełdowym. Krysztofik w przesłanym oświadczeniu nie podał przyczyny swojej rezygnacji.
W piątek Skarb Państwa zgłosił pięciu kandydatów do rady nadzorczej Grupy Azoty. Zmiany w radzie nadzorczej Grupy Azoty są przewidziane w porządku obrad Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia spółki, zwołanego na 14 lutego 2024 r.
Jak poinformowała w piątkowym komunikacie Grupa Azoty, zgłoszeni przez Ministra Aktywów Państwowych w imieniu Skarbu Państwa kandydaci to: Mirosław Sobczyk, Piotr Marciniak, Artur Rzempała, Artur Kucharski oraz na przewodniczącego rady Hubert Kamola.
Zgodnie ze statutem Grupy Azoty, rada nadzorcza spółki składa się z 5 do 9 członków, powoływanych przez Walne Zgromadzenie. Skarbowi Państwa przysługuje indywidualne uprawnienie do powoływania i odwoływania jednego członka.
Statut stanowi, że nie mniej niż dwóch członków rady nadzorczej to członkowie niezależni, spełniający wszystkie kryteria niezależności w myśl odpowiednich zaleceń Komisji Europejskiej, dodatkowo w radzie zasiadają przedstawiciele załogi.
»» Więcej Grupie Azoty czytaj tutaj:
Grupa Azoty ma problem ze strategicznym projektem
Grupa Azoty planuje odpis 300 mln zł. Z jakiego powodu?
Jak podaje Grupa Azoty, firma jest jedną z „kluczowych” grup kapitałowych branży nawozowo-chemicznej w Europie. Zajmuje drugą pozycję w Unii Europejskiej w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych. Grupa Azoty jest jedynym producentem melaminy w Polsce. Wytwarza również takie produkty jak poliamid, alkohole OXO, plastyfikatory czy biel tytanowa.
Łukasz Pawłowski (PAP), sek
»» O bieżących wydarzeniach w gospodarce i finansach czytaj tutaj: