
Globalne nastroje rynkowe mogą dziś sprzyjać złotemu
Kurs EUR/PLN powinien kontynuować trend boczny, pozostając w strefie 4,25-4,31 - oceniają w porannych raportach ekonomiści. Globalne nastroje rynkowe mogą sprzyjać złotemu.
„Przy stabilnym jak na ostatnie czasy otoczeniu globalnym, to perspektywy dotyczące polityki pieniężnej w Polsce w najbliższym czasie będą mieć główny wpływ na zachowanie PLN. W tym kontekście istotny będzie wstępny odczyt krajowej inflacji CPI za kwiecień br. (30 kwietnia), a do tego czasu w naszej opinii kurs EUR/PLN będzie kontynuował trend boczny pozostając w strefie 4,25-4,31” - napisali ekonomiści PKO BP.
Ekonomiści Banku Millennium wskazują, że kalendarz istotnych publikacji jest w poniedziałek pusty, więc rynki mogą być pod wpływem nastrojów piątkowych, które były dosyć dobre i zakończone wzrostami indeksów akcyjnych w USA.
„Rząd Japonii ogłosił w piątek pakiet stymulacyjny, co ma złagodzić skutki podwyższonych ceł nałożonych przez władze USA. W Omanie w pozytywnym tonie zakończyła się w sobotę trzecia runda amerykańsko-irańskich negocjacji nuklearnych. To może sprzyjać dziś złotemu” - napisano w raporcie.
„Rynek będzie oczekiwał na publikacje zaplanowane na dalszą część tygodnia, takie jak PKB i zatrudnienie poza rolnictwem w USA, które mogą potencjalnie sprzyjać słabszemu dolarowi i spadkom rentowności Treasuries, choć bardziej tych o dłuższym terminie zapadalności. Z drugiej strony relacja euro i dolara z rentownościami obligacji była zakłócona w ostatnim czasie, a potencjalne deeskalacyjne komentarze w kwestii handlowej mogą równoważyć spadek rentowności amerykańskich” - dodano.
Rynek długu
„Obecny tydzień jest bardzo bogaty w ważne dla polityki pieniężnej odczyty makro szczególnie w USA. W naszej opinii wskażą już one mocniejsze sygnały osłabienia tamtejszej gospodarki, co powinno wspierać dalsze spadki rentowności UST” - napisali ekonomiści PKO BP.
„W kraju kluczową figurą makro będzie wstępny odczyt inflacji CPI, ewentualny mocny jej spadek może utrzymywać rentowności polskich SPW w okolicy kilkumiesięcznych minimów, choć podtrzymujemy nasze zdanie, że przedłużenie korekcyjnego odreagowania jest w krótkim terminie scenariuszem bardziej prawdopodobnym” – dodali.
PAP Biznes, sek
»» Odwiedź wgospodarce.pl na GOOGLE NEWS, aby codziennie śledzić aktualne informacje
»» O bieżących wydarzeniach w gospodarce i finansach czytaj tutaj:
Litości! Kolejna plaga uderza w polskich rolników
Dlaczego 30 kwietnia będzie sądnym dniem dla złotego?
Trump zagroził Putinowi, że użyje „broni finansowej”
»»Strefa Starcia: Spadki notowań wszystkich spółek Skarbu Państwa – oglądaj tylko na antenie telewizji wPolsce24
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.