Tauron Ciepło: Ok. 20 proc. przyłączeń mają stanowić budynki dziś ogrzewane węglem
- Tauron Ciepło - spółka zależna Taurona Polskiej Energii - chce, by ok. 20 proc. przyłączeń w najbliższych latach stanowiły budynki, w których dotychczas funkcjonowało ogrzewanie węglowe, poinformował wiceprezes Wojciech Frank.
W najbliższych latach planujemy przyłączyć do sieci ciepłowniczej średnio około 45 MW ciepła rocznie. Chcemy, aby około 20 proc. przyłączeń stanowiły budynki przyłączane w ramach likwidacji smogu, czyli takie, w których dotychczas funkcjonowało ogrzewanie węglowe . Coraz częściej ciepło sieciowe jest tzw. pierwszym wyborem, jeśli chodzi o sposób ogrzewania nowych budynków w mieście. To pozytywny sygnał, ponieważ ciepło sieciowe jest nowoczesnym sposobem ogrzewania, który w bezpieczny i bezobsługowy sposób zapewnia komfort cieplny oraz dostawę ciepłej wody” - powiedział Frank, cytowany w komunikacie.
Łącznie do 2026 roku sieć ciepłownicza Tauron Ciepło zostanie rozbudowana o blisko 122 MWt, przypomniano.
Tauron Polska Energia jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta.
Czytaj także: Gdańscy naukowcy stworzyli urządzenie wspomagające walkę z COVID-19
(ISBnews)/gr